Proponowany termin bierzmowania: połowa maja 2016 r.

Informacje o bierzmowaniu: na stronie parafialnej – zakładka: Bierzmowanie 2016, zaglądać jak najczęściej – główne źródło informacji!!

Zgłoszenie: do 30 września 2015, tylko do ks. Jacka Prusińskiego, który udzieli wtedy niezbędnych, kolejnych informacji.

Trzeba mieć Indeksy dla bierzmowanych. W nich:

Uzupełniamy dane osobowe

Do zaliczenia są modlitwy, oprócz: Ofiarowanie pacierza, Spowiedź powszechna, Chwała na wysokości, Wyznanie wiary, części Mszy św.

Spowiedź: albo pierwsze piątki albo spowiedź miesięczna

Udział w niedzielnej Mszy św.! Nie pytać ile razy trzeba!

Imię do bierzmowania – już myśleć!

Świadek Bierzmowania – też się zastanowić (najlepiej rodzic chrzestny)

Modlitwa do Ducha Świętego – odmawiać!

Inne formy religijności – obowiązkowy udział w rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych. Udział w Drogach Krzyżowych i Nabożeństwie różańcowym – dobrowolnie, ale można zaplusowac!

Opinia katechety – ma być kilka tygodni przed bierzmowaniem.

Pytania – 100 obowiązkowych lub dla tych, którzy chcą się w coś zaangażować – będzie 50 pytań (które to pytania – ukaże się w najbliższym czasie na stronie internetowej)

W co się można zaangażować?

– Lektor – czyta w kościele w każdą niedzielę na umówioną z księdzem godzinę

– Ministrant – służba co niedziela przy ołtarzu

– Grupa dekoracyjna w kościele – liczba miejsc ograniczona (10) kto pierwszy ten lepszy. Bycie dyspozycyjnym przy wszelkiego rodzaju pracach i własna aktywność.

– zaangażowanie w życie modlitewne, czyli obecność na 15 różańcach w październiku i 5 Drogach Krzyżowych w Wielkim Poście.

– grupa filmowa (maksymalnie 10 osób) – prowadzi ks. Ł. Gach

– wyjazd na trzydniowe rekolekcje w ferie zimowe (trzeba się zgłosić do końca października).

– inne, które mogą wyjść w ciągu roku

Spotkania w małych grupach.

Wszyscy bierzmowani zostaną podzieleni na grupy ok. 10-osobowe. Podziału dokonuje ks. Jacek. Spotkania dla grup będą się odbywały w piątki o godz. 19.15 w salce parafialnej, po kolei wszystkie grupy. Kolejność i terminy spotkań dla poszczególnych grup będą na bieżąco podawane na stronie internetowej.

Spotkanie ogólne.
Będą się odbywały w podawanych terminach, co kilka tygodni, w niedzielę. Szukać informacji na stronie internetowej.

Wszystkie zaliczenia modlitw i pytań odbywają się u ks. Jacka. Nie ma zaliczania na katechezie i u innych księży i katechetów! Zaliczać można podczas spotkań w małych grupach, jak również w wyznaczonych terminach, które będzie można znaleźć na stronie internetowej.
W razie wątpliwości pytać w parafii bądź na katechezie. Albo pisać maila do ks. Jacka: xjacek78@gmail.com

NA KONIEC WAŻNE: Jeśli pojawią się pewne zaległości, mogą być dodatkowe zadania. Proszę dojrzale czuwać nad wszystkim, co jest służy do dobrego przygotowania do przyjęcia SAKRAMENTU BIERZMOWANIA.

DZIĘKUJĘ I ŻYCZĘ OWOCNEGO PRZYGOTOWANIA DO BIERZMOWANIA!