Dożynki Diecezji Płockiej odbędą się 16 września 2018 r. w Sierpcu, na terenie Skansenu. Połączone będą z Dożynkami Województwa Mazowieckiego i Powiatu Sierpeckiego. Święto dziękczynienia za zbiory rozpocznie się Mszą Św. sprawowaną przez Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego o godz. 10.30. Czcigodnych Księży zapraszamy do koncelebry (należy zabrać albę i pasek).

Zwracamy się z prośbą do Księży Dziekanów i Dekanalnych Duszpasterzy Rolników o zorganizowanie w ramach dekanatu wyjazdu autokarowego z wieńcem żniwnym i delegowanym kapłanem, w wymienione dekanaty o przygotowanie daru ofiarnego. Tradycją stało się, że podczas Mszy Św. dożynkowej niesione są dary z diecezji.

Prosimy o dar ofiarny dekanaty:

Dekanat  Dobrzyń n. Wisłą – kosz  kwiatów;
Dekanat  Żuromiński – kosz  pieczywa  (niosą piekarze);
Dekanat  Tłuchowski – kosz  warzyw;
Dekanat  Raciążski – słodki  dar – miód i jego wyroby i zioła;
Dekanat  Rypiński – kosz  owoców;
Dekanat  Bielski – kosz  warzyw (z uwzględnieniem: ziemniaki, buraki).

Z Dekanatu Sierpeckiego – wieniec żniwny z każdej parafii. Z dekanatów położonych w sąsiedztwie Dekanatu Sierpeckiego – mile widziane delegacje z każdej parafii.

Organizatorzy proszą o zgłaszanie delegacji dożynkowych z dekanatów i parafii do Wydziału Duszpasterskiego. Pozwoli to zapewnić posiłek i ławki czy obdarowanie delegacji upominkiem. W sierpniu dotrą do parafii plakaty dożynkowe.

Zapraszamy rolnicze rodziny do uczestnictwa w diecezjalno-wojewódzkim święcie dziękczynienia za zbiory.

Płock, dnia 30 lipca 2018 r.

 

Ks. Krzysztof Biernat
Diecezjalny Duszpasterz Rolników