Dziś Niedziela Trójcy Najświętszej.

Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.15. z aktem poświecenia rodzaju ludzkiego.

Jutro planujemy prace nad zmianę oświetlenia w prezbiterium i ołtarzach bocznych na energooszczędne, dlatego adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tylko po Mszy o godz. 18.00 do 21.30

Wczoraj zakończyliśmy w naszej parafii uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Odnowienia przyrzeczeń dokonało 155 dzieci. Dzieci zapraszamy na Biały Tydzień – w niedzielę o dowolnej godzinie Mszy św. a od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 18.00. Dzieci zabierają ze sobą modlitewnik od pierwszej komunii.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o: 8.00, 9.30, 11.00 z procesją do czterech ołtarzy tak jak w roku ubiegłym oraz o 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji, która jest okazją do złożenia publicznego świadectwa wiary i oddania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Proszę o udekorowanie okien swoich mieszkań symbolami eucharystycznymi i wizerunkami świętych. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatkami.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Boże Ciało od godz. 15.00 do 21.30 a w piątek przez cały dzień i noc do soboty.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź o 6.45 i od 17.30. Odwiedziny u chorych w wyznaczonych godzinach.

Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 8.00 a po niej różaniec z rozważaniami przed Najświętszym Sakramentem.

Kochani Parafianie bardzo się cieszymy jako duszpasterze, że adorujecie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. „Kiedy adorujemy wtedy budujemy”. Bardzo dziękujemy za złożone w tym tygodniu ofiary na monstrancję fatimską, którą widać na rolupach przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Główną intencją adoracji będzie modlitwa o pokój w małżeństwach, rodzinach, Ojczyźnie i na świecie. Ofiary można składać bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii. Pragniemy podkreślić, że nie możemy wziąć pieniędzy przeznaczonych na budowę kościoła. Dlatego zwracam się z prośbą o dodatkowe ofiary na ten cel.

W dniu 20 czerwca zapraszamy na Festyn Parafialny pod hasłem: „Rodzina Rodzi nadzieję”, który rozpocznie się o godz. 15.00. Wiele atrakcji dla dzieci: dmuchańce, konkursy, festiwal talentów, występy, wata cukrowa, malowanie twarzy, wóz strażacki i policyjny, motocykle a na koniec Koncert i adoracja Najświętszego Sakramentu z zespołem „Strefa serca” o godz. 19.00.

Natomiast 14 czerwca o godzinie 12.30 podczas Mszy św. będziemy przeżywać uroczystość Jubileuszową 50 – lecia sakramentu kapłaństwa księdza Franciszka Stepnowskiego, którego obecność i wsparcie jest w naszej parafii wielką łaską. Serdecznie na tę Eucharystię zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 28 czerwca na Parafialny Wakacyjny Spływ Kajakowy. Zapraszamy rodziny i osoby indywidualne. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Bardzo prosimy rodziców dzieci z klas 3 szkół podstawowych aby do końca czerwca złożyli u katechetów deklaracje zgłoszenia dziecka w klasie trzeciej do pierwszej komunii. Dzieci z naszej parafii ale uczące się w szkole poza naszą parafią prosimy o odebranie deklaracji w zakrystii.

Pielgrzymka dzieci I komunijnych z rodzicami wyjeżdża 6 czerwca o godz. 6:00 spod Kościoła.

W zakrystii są do odebrania karty uczestnictwa w wycieczce i warsztatach dla ministrantów, scholii i zespołu młodzieżowego do Wrocławia w dniach 17-20 sierpnia.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gość Niedzielny.