W piątek od godziny 16.00 do 18.30 spowiedź rodziców i dzieci przed przyrzeczeń chrzcielnych. Zaś w najbliższą sobotę rozpoczynamy uroczystości odnowienia przyrzeczeń chrztu dzieci o godzinie 10.00, 12.00 i 14.00.

Spotkanie dla kandydatów przed bierzmowaniem 26 maja po Mszy św. 16.00.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt Święto NMP Matki Kościoła.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W przyszłą niedzielę, 26 maja będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to ostatni dzień, w którym dobiega końca czas zobowiązania do przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej.

W niedzielę, 26 maja 2024 r., III Diecezjalne Święto Rodziny oraz XII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Otoczmy troską życie!” Święto rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w katedrze płockiej a następnie będzie miał miejsce marsz do Seminarium Duchownego zakończony Festynem rodzinnym w ogrodach seminaryjnych.

W niedzielę (26.05) – DZIEŃ MATKI – zachęcamy do modlitwy w intencji mam i upominków od serca.

Nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

Kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna w piątek z powodu spowiedzi dzieci i rodziców przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (czwartek, 30 maja). Msze św. o 8.00, 9.30, 11.00 wraz z procesją do czterech ołtarzy i Msza św. o godz. 18.00. Bardzo proszę o pomoc mężczyzn i kobiet przy przygotowaniu ołtarzy a szczególnie ołtarza przy Przedszkolu „Tęcz”. Jeśli są jakieś trudności proszę zgłaszać je do księży w zakrystii.

W Płocku 2024 rok został ogłoszony Rokiem Druha Wacława Milke. Założyciel Harcerskiego Zespółu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, który jest najstarszym zespołem dziecięcym w Polsce. Inicjator powstania Dzwonu Pokoju w Płockuoraz obchodzonych co roku Dni Historii Płocka.  Więzień obozu koncentracyjnego Dachau i Gusen. W środowisku więźniów Wacław Milke zwany był Apostołem chleba. Organizował wspólnie z kolegami pracującymi w kuchni i magazynach żywność dla chorych i najbardziej potrzebujących pomocy. Był organizatorem potajemnych uroczystości rocznicowych oraz wieczorów literackich, akcji Żywego różańca.

W związku z Rokiem Druha Wacława Milke zapraszamy 25 maja w najbliższą sobotę do naszego kościoła na Mszę św. w intencji Druha Milke o godz. 18.00 a następnie na koncert Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł. Dziś również specjalny numer „Gościa” niedzielnego poświęcony matkom w związku ze zbliżającym się Dniem Matki w cenie 14 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.