Dziś za publiczne odmówienie Hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny.

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tytuł ten nadał Maryi papież Paweł VI podczas Soboru Watykańskiego II, podkreślając jej wyjątkową rolę w dziele zbawienia i w życiu wspólnoty wierzących.

Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w roku liturgicznym.

We wtorek Dzień Matki. Pamiętajmy o mamach w naszej modlitwie i serdecznościach w postaci odwiedzin, wykonanego telefonu, spotkania, upominku.

W czwartek, 28 maja święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Za tydzień Niedziela Trójcy Najświętszej.

Spowiedź dla dzieci i rodziców do II Komunii Świętej wszystkich klas Szkoły Podstawowej nr 8 i Cogito  w piątek 29 maja od 16:00 do 18:00.

Wczoraj rozpoczęliśmy w naszej parafii uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Odnowienia przyrzeczeń dokonało 70 dzieci. W następną sobotę kolejna grupa. Bogu niech będą dzięki.

Dzieci zapraszamy na Biały Tydzień – w niedzielę o dowolnej godzinie Mszy św. a od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 18.00. Dzieci zabierają ze sobą modlitewnik od pierwszej komunii.

W najbliższą środę o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich którzy kiedykolwiek zawierzyli się z Maryi na spotkanie „Zawierzeni”.

W czerwcu planujemy również zmianę oświetlenia w prezbiterium i ołtarzach bocznych na energooszczędne.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o: 8.00, 9.30, 11.00 z procesją do czterech ołtarzy tak jak w roku ubiegłym oraz o 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji, która jest okazją do złożenia publicznego świadectwa wiary i oddania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Proszę o udekorowanie okien swoich mieszkań symbolami eucharystycznymi i wizerunkami świętych. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatkami.

Kochani Parafianie tydzień temu zapraszałem Was do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej wspólnocie. Mówiłem, że kiedy adorujemy Pana Jezusa wtedy budujemy zarówno swoją duszę, małżeństwo i rodzinę jak i materialny kościół według hasła: „Kto adoruje ten buduje”. Wspominałem o stworzeniu w naszym kościele „Gwiazdy” w płaszczu Maryi czyli kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w monstrancji fatimskiej, którą widać na rolupach przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Główną intencją adoracji będzie modlitwa o pokój w małżeństwach, rodzinach, Ojczyźnie i na świecie. Z ofiar parafian chcemy ufundować monstrancję fatimską. Ofiary można składać bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii do księży. Pragniemy podkreślić, że nie możemy wziąć pieniędzy przeznaczonych na budowę kościoła. Dlatego zwracam się z prośbą o dodatkowe ofiary na ten cel. W tym miejscu już dziękuję za złożone w tym tygodniu ofiary.

Zapraszamy również młodzież na rekolekcje „Laboratorium wiary” w Czerwińsku w dniach 29-30 maja. Zapraszamy również na rekolekcje dla małżeństw, rodzin i młodzieży w góry do Bańskiej Wyżnej w dniach 4-11 lipca. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

Zapraszamy na Kongres Adoracji w dniach od 12 do 14 czerwca na Górę św. Anny. Zapisy u ks. Proboszcza w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu firma „HOLZBAUM” w nowym kościele wykonała filary do ścian szklanych do których za miesiąc zostaną przygotowane profile aluminiowe wraz z oknami trzyszybowymi. W lipcu prace te wykona firma „ALUPROJECT” i „ „S-GLAS”. Pieniądze na wykonanie tych prac mamy zabezpieczone dzięki ofiarom składanym na tacę i kolędę. Otrzymaliśmy w tym roku pomoc finansową z Diecezjalnego Funduszu Budowy Kościołów w wysokości 150 tys. zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gość Niedzielny.