Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Od jutra rozpocznie się Okres Zwykły w liturgii.

Członkowie Akcji Katolickiej, po każdej Mszy św., będą kwestować na rzecz Hospicjum Caritas, w ramach akcji „Pola Nadziei 2019”.

Wczoraj, na Mszy św. o godz. 12.00, dzieci z klas czwartych ze Szkoły Podstawowej Nr 8, z „COGITO” oraz z innych szkół przeżywali Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Do środy trwa „Biały tydzień”. Bardzo dziękuję ks. Stanisławowi oraz katechetom: pani Teresie i p. Pawłowi za przygotowanie dzieci do tej uroczystości a Rodzicom za dar ołtarza.

Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na godz. 17.30.

W czwartek 13 czerwca zapraszamy na godz. 20.00 na Nabożeństwo Fatimskie. Intencje do modlitwy różańcowej można wrzucać do szkatułki na bocznym ołtarzu MB.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto NMP, Matki Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, w środę bł. Męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, Biskupa, Leona Wetmańskiego, Biskupa i Towarzyszy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, BM. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy kończąca czas Komunii św. wielkanocnej.

Za tydzień, po Mszy św. o godz. 18.00, będzie koncert w ramach 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, organizowany przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki w ramach corocznego festiwalu „Canzonada”, podczas którego wystąpi kwintet dęty „Canzona” oraz Pani prof. Izabela Denst-Szydłowska wraz ze swoimi uczniami klasy śpiewu z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno – Wychowawczego STUDNIA poszukuje osoby do pracy na stanowisku recepcjonistki. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa organizuje Trzecie Męskie Oblężenie Jasnej Góry w dniu 22 czerwca – w przeddzień Dnia Ojca, pod hasłem: „Powołani do męskości”. To spotkanie pozwala doświadczyć Bożego poruszenia, budzi pragnienie zaangażowania w życie wiarą. Program znajdziemy w gablocie.