1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana niedzielą Radości. Rozpoczynamy tydzień modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach.
2. Kończymy dziś nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Zapytajmy samych siebie, jak wykorzystaliśmy ten szczególny czas łaski Bożej? Czy zrobiliśmy wszystko, by jak najlepiej przygotować się do spowiedzi, do Komunii św. a w konsekwencji do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia? Serdeczne słowa podziękowania kieruję pod adresem Ojca Rekolekcjonisty – ojca Dobromiła Marii Godzika – Bernardyna ze Skępego, który zgodził się być nam przewodnikiem na naszych rekolekcyjnych ścieżkach. Życzymy, by dobry Bóg obdarzał Ojca wszelkimi łaskami, zdrowiem i radością z posługi słowa. Szczęść Boże!
3. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczamy dla Ojca Rekolekcjonisty.
4. Dziś oprawę Mszy św. o godz. 16.00 przygotowała Akcja Katolicka.
5. Zapraszamy na tradycyjne Adwentowe Dwudziestki. Dziś z racji nauk rekolekcyjnych nie będzie kazania tematycznego. Natomiast za tydzień omówimy uczciwość małżeńską.
6. W Adwencie zapraszamy także na Mszę św. roratnią w dni powszednie na godz. 7.00, tylko w środy /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00.
7. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża.
8. Kameralny Chór Akademicki Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, pod dyrekcją Małgorzaty Szpotańskiej oraz Stowarzyszenie Wsi Wincentów i Okolice organizują XXIX Koncert Charytatywny z cyklu „Podaj Dłoń” pt.: „Dla Martusi i Aldonki razem kolędujmy”. Celem koncertu jest pomoc i wsparcie finansowe dla dwóch sióstr, które są dotknięte autyzmem, porażeniem mózgowym, a jedna z nich jeszcze chorobą nowotworową. Koncert odbędzie się 20 grudnia 2015 roku w Parafii św. Wojciecha w Płocku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Podczas koncertu harcerze będą zbierać pieniądze, które zostaną wręczone mamie dziewczynek.
9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o św. Janie od Krzyża, zapoznać się z intencjami mszalnymi, aktualnymi ogłoszeniami oraz rozkładem kolędy na najbliższy tydzień.
10. Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w grudniu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 20 grudnia, na sumie.
11. Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. W tym roku swoją pomoc pragną skierować do naszych Rodaków, którzy mieszkają w Mołdawii, w mieście Bielce, które jest partnerskim miastem Płocka. Dziś po wszystkich Mszach św., przeprowadzą zbiórkę darów w postaci artykułów spożywczych, chemicznych, papierniczych, słodyczy, zabawek i książek. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Rodaków w Mołdawii.
12. Akcja Katolicka zaprasza na Wigilię osoby starsze, samotne, bezdomne, będące w trudnych sytuacjach życiowych i dzieci tych rodzin, która odbędzie się w najbliższy piątek 18 grudnia 2015 roku w Gimnazjum nr 8. Rozpocznie się ona Mszą Świętą o godz. 16.00. Z tej racji kancelaria w tym dniu nie będzie czynna.
13. W następną niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele kolejne „Czuwanie u Krzyża”, czyli modlitewne spotkanie skierowane głównie do młodzieży, przygotowujące do dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w naszym kraju. Serdecznie zapraszamy.
14. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.
15. Ojciec Święty Franciszek 8 grudnia 2015 r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra na Watykanie rozpoczął w Kościele Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, który zakończy się 20 listopada 2016 r., w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej diecezji, uroczyste otwarcie Drzwi Świętych – Bramy Miłosierdzia, czyli kopii historycznych XII-wiecznych Drzwi Płockich, miało miejsce w środę 9 grudnia 2015 r. o godz. 10.00, w Bazylice Katedralnej. Mając na względzie zalecenia Ojca Świętego, duchowe dobro wiernych diecezji płockiej oraz godne przeżycie tego świętego czasu, Biskup Płocki ustanowił miejsca święte związane z odpustem jubileuszowym. W Płocku są to: Bazylika Katedralna; Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego parafii p.w. św. Józefa Rzemieślnika. Wierni, którzy nawiedzą te kościoły będą mogli uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego).
16. Gazety: Gość Niedzielny – a w nim m. in.: * adwentowe rozważania: „Brama do nawrócenia”; * Czym jest odpust i jak go można zyskać w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia; * o fenomenie Kursów Alpha; * małżeństwo czyni zgoda – o papieskiej reformie dotyczącej procesów małżeńskich i roli w tym naszej diecezji… Inne gazety…
17. Mamy kalendarze z Matką Bożą po 3 zł oraz świece, z których dochód wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas. Mała świeca – 6,00 zł; świeca kula – 12,00 zł.
18. Bardzo proszę, aby zgłaszali się przedstawiciele poszczególnych ulic czy bloków po odbiór opłatków – tak jak bywało to w latach ubiegłych. Ofiary składane przy tej okazji będą w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła. Ofiarodawcom i zbierającym składam serdeczne Bóg zapłać.