1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Z okazji św. Walentego życzymy wszystkim prawdziwej miłości… Niech Bóg, który jest miłością, ogarnie całe życie i poprowadzi swoją drogą.
2. Dziś oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotowali Ministranci.
3. Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych o 17.30 oraz dla młodzieży pracującej o 19.30.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.
4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w każdą niedzielę na tradycyjne „Wielkopostne 20-tki” z kazaniem tematycznym. W tym roku będą to kazania o sakramencie chrztu.
5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00.
6. Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w lutym będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana za tydzień na sumie.
7. Za tydzień także trzecia niedziela miesiąca, zatem tacę przeznaczymy na budowę kościoła.
8. W następną Niedzielę zapraszamy młodzież na Czuwanie u Krzyża – spotkanie przygotowane przez nasz zespół muzyczny Solo Dios Basta. Początek o godz. 19. Więcej informacji można znaleźć na plakatach i Facebooku.
9. II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarami zebranymi za tydzień do puszek wesprzemy Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy KEP ds. Misji.
10. Po feriach wracamy do prób scholi dziecięcej. Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do salki katechetycznej na próbę w sobotę o godzinie 11.00.
11. Chór parafialny zaczyna naukę repertuaru wielkopostnego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na próbę do salki katechetycznej w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
12. Na stoliku z gazetami jest kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy przeczytać o dziełach miłosierdzia w Wielkim Poście według papieża Franciszka, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi.
13. Wspólnota Sióstr Pasjonistek serdecznie zaprasza wszystkich noszących w swym sercu pragnienie modlitwy uwielbienia Jezusa Cierpiącego, na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w piątek 19 lutego 2016 r. w kaplicy domu zakonnego przy ul. Sienkiewicza 24 w Płocku. Rozpoczęcie o godz. 19.00, zakończenie około godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. W programie: Konferencja, Droga Krzyżowa i Msza Święta zakończona Apelem Jasnogórskim.
14. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” wraz ze wspólnotami Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy organizuje XVI Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci. Odbędzie się ono w Niedzielę Palmową 20 marca o godz. 16.00 i 20.00.
15. Zbliża się 85 r. objawień Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej w płockim klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. 22 lutego 1931 roku Pan Jezus poprosił św. Siostrę Faustynę o namalowanie Jego Obrazu z podpisem JEZU, UFAM TOBIE. Zachęcamy do zapalenia w tym dniu ŚWIATŁA MIŁOSIERDZIA w oknach swoich domów i mieszkań w godzinach od 19.00 do 21.00 i odmówienia Apelu Jasnogórskiego. Zachęcamy również do zapalenia Światła Miłosierdzia w ciągu całego dnia 22 lutego przy krzyżach i kapliczkach.
16. W dniach od 28 kwietnia do 7 maja 2016 r. organizowana jest 10-dniowa autokarowa pielgrzymka do Włoch, której trasa będzie wiodła z Płocka przez Padwę, Asyż, Cascię, Rzym, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’Angelo, Lanciano, Manopello, Loreto i Wenecję. Koszt pielgrzymki – 290 euro i 1530 zł. Dokładne informacje na temat pielgrzymki są umieszczone w gablocie parafialnej lub dostępne w kancelarii lub zakrystii.