1. Dziś Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia i Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Każdy z nas wywodzi się z rodziny. Pamiętajmy w modlitwach o naszych rodzicach, zarówno zmarłych jak i żyjących, dziękując za wiarę i wychowanie, które od nich otrzymaliśmy.
2. W czwartek ostatni dzień Roku Pańskiego 2015. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski udzielone nam w tym roku oraz przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania.
3. W piątek 1 stycznia 2016 roku – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Z Maryją wkraczamy w kolejny rok w naszym życiu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o prześladowanych chrześcijanach oraz wszystkich doświadczających okrucieństwa wojny. Msze św. jak w niedzielę, ale bez 20.00!
4. W tym tygodniu 1 piątek, 1 sobota i 1 niedziela miesiąca. Z racji, że w 1 piątek przypada Uroczystość Matki Bożej wyjazd do chorych będzie w sobotę przed południem. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla czcicieli MB a po niej Różaniec. W niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o 12.30.
5. W przyszłą niedzielę 3 stycznia, w ramach „25 Płockiego kolędowania” będzie u nas w kaplicy koncert kolęd w wykonaniu Chóru ze Szkoły Podstawowej Nr 23 zaraz po Mszy św. o godz. 16.00, czyli około godz. 17.00.
6. W tym tygodniu w poniedziałek będziemy wspominać Św. Młodzianków Męczenników a w sobotę św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.
7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w którym możemy przeczytać o komunii życia w rodzinie na wzór Św. Rodziny z Nazaretu, zapoznać się z intencjami mszalnymi, aktualnymi ogłoszeniami i rozkładem kolędy na najbliższy tydzień.
8. Dziś oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotował Chór parafialny.
9. Ks. Marek Wiśniewski zaprasza pielgrzymów grupy biało – czerwonej na spotkanie, które odbędzie się 3 stycznia o godz. 17.00 w kościele w Płocku – Imielnicy.
10. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na Rekolekcje dla małżeństw wraz z dziećmi na temat: „Jak zrozumieć siebie i osobę, którą kochasz?”, które odbędą się w dniach 19 – 21 lutego w Ośrodku Caritas w Popowie n/Bugiem oraz na Rekolekcje pod żaglami na trasie Gdynia – Kopenhaga – Gdynia, które odbędą się w dniach 15 – 22 kwietnia. Więcej informacji na stronie www.rrnplock.pl.
11. Bardzo dziękuję panu Stanisławowi Pietrzakowi za remont ogrodzenia placu budowy. Ostatnio wiatr poczynił tam wiele szkody. Bóg zapłać!
12. Działa już nowa wersja strony internetowej naszej parafii. Adres jest ten sam: www.swkrzyz-plock.org. Wygląd strony został zmodyfikowany pod kątem działania na tabletach i smartfonach. Strona jest cały czas w rozbudowie, wszelkie uwagi, sugestie i propozycje prosimy kierować do ks. Łukasza (adres mailowy jest na stronie). Mamy też konkurs. Chcemy włączyć dzieci i młodzież w tworzenie strony. Na początek czekamy na rysunki, obrazki (nie zdjęcia!) przedstawiające sakramenty święte (technika dowolna). Prace zostaną opublikowane na stronie, a autorzy nagrodzeni.