1. Dziś rozpoczynamy Adwent, czyli czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Syna Bożego do ludzi. Przygotowujemy się zatem do uroczystości Narodzenia Pańskiego ale i do powtórnego przyjścia Zbawiciela na końcu czasów. To także czas oczekiwania na spotkanie z Jezusem w Jego słowie i w sakramentach – zwłaszcza w Komunii św.

2.   Zapraszamy na tradycyjne Adwentowe Dwudziestki. W tym roku omówimy zobowiązania wynikające z przysięgi małżeńskiej: Miłość – 29 listopada, Wierność – 6 grudnia i Uczciwość małżeńską – 20 grudnia.

3.  W Adwencie zapraszamy na Mszę św. roratnią w dni powszednie na godz. 7.00, tylko w środy /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00.

4.  W tym roku rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej Parafii w dniach 11 – 13 grudnia. Poprowadzi je o. Dobromir Maria Godzik Bernardyn ze Skępego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa, zakonu oraz instytutów świeckich; w piątek wyjazd do chorych do południa, spowiedź od godz. 16.00 i Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 18.00; w sobotę Msza św. o godz. 8.00 w intencji Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej a po niej Różaniec; w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.  W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Apostoła a w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

7.  Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o św. Barbarze, zapoznać się z intencjami mszalnymi, aktualnymi ogłoszeniami oraz rozkładem kolędy na najbliższy tydzień.

8.  Za tydzień swoje spotkanie będą miały dzieci przygotowujące się do I Komunii św. jak zwykle po Mszy św. o godz. 16.00.

9.  Akcja Katolicka zaprasza na Wigilię osoby starsze, samotne, bezdomne, będące w trudnych sytuacjach życiowych i dzieci tych rodzin, która odbędzie się 18 grudnia 2015 roku w Gimnazjum nr 8. Rozpocznie się ona Mszą Świętą o godz. 16.00. Przedstawiciele Akcji, po Mszy św., będą zbierać ofiary do puszek na zorganizowanie tej Wigilii.

10.Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w grudniu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 20 grudnia, na sumie.

11.Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. W tym roku swoją pomoc pragną skierować do naszych Rodaków, którzy mieszkają w Mołdawii, w mieście Bielce, które jest partnerskim miastem Płocka. W niedziele 6 i 13 grudnia, po wszystkich Mszach św., przeprowadzą zbiórkę darów w postaci artykułów spożywczych, chemicznych, papierniczych, słodyczy, zabawek i książek. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Rodaków w Mołdawii.

12.Dziś oprawę Mszy św. o godz. 16.00 przygotowali Ministranci.

13.Gazety: Gość Niedzielny a w nim m. in.: * adwentowe rozważania: „Gościnny Bóg otwiera Bramy Miłosierdzia”; * jak kolejny muzyk odkrył Boże Miłosierdzie i nawrócił się; * w jaki sposób uczeni potrafią przewidzieć przyszłość… Mały Gość Niedzielny a w nim m. in.: * płyta CD „Czekamy, śpiewamy” – wyjątkowe piosenki roratnie; * gdzie i kiedy zaczęła się Polska; * o tym, jak Pan Bóg kazał pisać hymn na Światowe Dni Młodzieży… Inne gazety…

14.Mamy kalendarze z Matką Bożą po 3 zł oraz książki: „Wszystko o Bożym Narodzeniu” po 5 zł. Dochód jest przeznaczony na budowę kościoła. Bóg zapłać!

15.Bardzo prosimy kogoś z Rodziny, która zamówiła Mszę św. na 3 kwietnia 2016 r. na godz. 18.00 za śp. Ryszarda Gzylewskiego o zgłoszenie się do zakrystii.

16.Zostały poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny. Bardzo proszę, aby zgłaszali się przedstawiciele poszczególnych ulic czy bloków po odbiór opłatków – tak jak bywało to w latach ubiegłych. Ofiary składane przy tej okazji będą w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła. Ofiarodawcom i zbierającym składam serdeczne Bóg zapłać.

17.Sekcja Żeglugi Towarzystwa Przyjaciół Płocka i Bractwo św. Barbary Ludzi Działających na Wiśle zapraszają na Mszę Świętą w intencji Płockich Wodniaków. Uroczystości odbędą się w Katedrze Płockiej w dniu 04.12.2015 r. (piątek – Dzień św. Barbary Patronki Wodniaków) o godzinie 18 00. Po Mszy Świętej wystąpi Kwintet Dęty Canzone Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

18.W poniedziałek rozpoczniemy wizytę duszpasterską. W związku z tym w soboty kancelaria nie będzie czynna. Prosimy o zgłaszanie rodzin zamieszkałych w nowopowstałych blokach, które życzą sobie, żeby ksiądz przyszedł z wizyta duszpasterską i poświęcił ich mieszkania.