1. Dziś II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. To także 1 niedziela miesiąca, zatem po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas do peregrynacji Matki Bożej w kopi cudownego obrazu z Jasnej Góry. Dziś także bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się w naszej kaplicy koncert kolęd w wykonaniu Chóru ze Szkoły Podstawowej Nr 23 w ramach 21. Płockiego Kolędowania. Serdecznie zapraszamy!
2. Za tydzień natomiast przypada III niedziela po Narodzeniu Chrystusa – Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. To także 2 niedziela miesiąca, a zatem po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
3. W tym tygodniu w środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Uroczystością Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem napiszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu C+M+B oraz cyfry Roku Pańskiego. Można to też tłumaczyć jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów czy mieszkań jest jednocześnie świadectwem wiary mieszkańców. Taca z tej uroczystości jest przeznaczona na cele misyjne. Msze św. jak w niedzielę, tylko bez 11.00 i 20.00.
4. Dnia 6 stycznia 2016 roku, już po raz piąty odbędzie się w Płocku Orszak Trzech Króli – radosne, rodzinne wydarzenie, które zachęca mieszkańców naszego miasta do wspólnego przeżywania święta. W tym roku Orszak wyruszy o godz. 11.00 sprzed naszego kościoła Świętego Krzyża – Podolszyce Północ a zakończy się Mszą Św. sprawowaną przez J.E. Piotra Liberę Biskupa Płockiego w Kościele Św. Wojciecha – Podolszyce Południe. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma bezpłatnie śpiewnik z kolędami oraz koronę królewską na pamiątkę. Zachęcamy do czynnego udziału w Orszaku Trzech Króli. Dzieci, które chciałyby wziąć udział w Orszaku w strojach, proszone są by przyszły z Rodzicami o 10.40 do zakrystii. W imieniu Komitetu Organizacyjnego Orszaku prosimy ojców o utworzenie Straży Ojcowskiej. Stosowne ubiory oraz miecze i hełmy zapewnia Organizator. Zgłoszenia przyjmuje p. Mariusz Nosarzewski, nr telefonu: 601 952 696.
5. W środę wypada także 19 rocznica święceń biskupich J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Diecezji.
6. W grudniu 79 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 17. 415 zł. Bóg zapłać!
7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w którym możemy przeczytać o legendach związanych z Trzema Królami, zapoznać się z intencjami mszalnymi, aktualnymi ogłoszeniami i rozkładem kolędy na najbliższy tydzień.
8. Dziś oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotowały dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św.
9. Dziś godz. 17.00 w kościele w Płocku – Imielnicy odbędzie sie spotkanie pieszych pielgrzymów grupy biało – czerwonej z przewodnikiem grupy – Ks. Marek Wiśniewskim.
10. Działa już nowa wersja strony internetowej naszej parafii. Adres jest ten sam: www.swkrzyz-plock.org. Wygląd strony został zmodyfikowany pod kątem działania na tabletach i smartfonach. Strona jest cały czas w rozbudowie, wszelkie uwagi, sugestie i propozycje prosimy kierować do ks. Łukasza (adres mailowy jest na stronie). Mamy też konkurs. Chcemy włączyć dzieci i młodzież w tworzenie strony. Na początek czekamy na rysunki, obrazki (nie zdjęcia!) przedstawiające sakramenty święte (technika dowolna). Prace zostaną opublikowane na stronie, a autorzy nagrodzeni.
11. Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w styczniu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 17 stycznia, na sumie.