1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu. Na sumie modlimy się w intencji małżonków przeżywających w tym miesiącu swoje jubileusze małżeństwa.
2. Dziś III niedziela miesiąca. Z tej racji dzisiejszą tacę przeznaczamy na budowę kościoła.
3. Dziś oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotowali przedstawiciele Akcji Katolickiej.
4. II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarami zebranymi do puszek wspieramy misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy KEP ds. Misji.
5. Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych o 17.30 oraz dla młodzieży pracującej o 19.30.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.
6. Zapraszamy także na tradycyjne „Wielkopostne 20-tki” z kazaniem tematycznym.
7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 16.00.
8. Na godz. 19.00 zapraszamy młodzież na Czuwanie u Krzyża – spotkanie przygotowane przez nasz zespół muzyczny Solo Dios Basta.
9. Po feriach wracamy do prób scholi dziecięcej. Chętne dzieci serdecznie zapraszamy na próby do salki katechetycznej w soboty o godzinie 11.00.
10. Chór parafialny zaczyna naukę repertuaru wielkopostnego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na próbę do salki katechetycznej w czwartki po Mszy św. o godz. 18.00.
11. Na stoliku z gazetami jest kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy przeczytać o misyjnym obliczu miłosierdzia, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi.
12. 13 marca organizujemy wyjazd na Mękę Pańską do Czerwińska. Wyjazd o godz. 12.45 z parkingu przed kaplicą. Możemy się zapisywać w zakrystii bądź kancelarii podając oprócz imienia i nazwiska także adres oraz nr PESEL do ubezpieczenia. Koszt 40 zł obejmuje przejazd autokarem i bilet wstępu.
13. Jutro będziemy obchodzić 85 r. objawień Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej w płockim klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. 22 lutego 1931 roku Pan Jezus poprosił św. Siostrę Faustynę o namalowanie Jego Obrazu z podpisem JEZU, UFAM TOBIE. Zachęcamy do zapalenia w tym dniu ŚWIATŁA MIŁOSIERDZIA w oknach swoich domów i mieszkań w godzinach od 19.00 do 21.00 i odmówienia Apelu Jasnogórskiego. Zachęcamy również do zapalenia Światła Miłosierdzia w ciągu całego dnia przy krzyżach i kapliczkach.
14. Pani Katarzyna Stangret niestety rezygnuje z pełnienia funkcji drużynowej. Od wielu lat opiekowała się 7 Drużyną Harcerek „Wijos” działającą przy naszej Parafii. Dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia harcerek, za wpajanie wartości katolickich i patriotycznych, za troskę o ich rozwój duchowy jak i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Drużynowa pwd. Katarzyna Stangret HR przekazała naszą drużynę w ręce sam. Magdaleny Misiak, której życzymy wytrwałości i satysfakcji z pełnienia służby drużynowej.
15. W tym tygodniu w poniedziałek będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra.
16. W czwartek od godz. 12.00 emeryci mogą otrzymać jabłka przy wejściu do Parku Północnego od strony Szkoły Nr 23, jak to było poprzednio.
17. Są już baranki, z których dochód wspiera Wielkanocne Dzieło Caritas a także książki: „Wszystko o Wielkanocy” oraz „Wszystko o chrzcie świętym” – wszystko po 5 zł.
18. Pan Popielski organizuje 8-dniowy wyjazd do Sankt Petersburga na białe noce. W programie także Szawle, Kowno, Ryga, Tallin, Ostaszków, Smoleńsk, Katyń i Nieśwież. Termin: 26.06 – 3.07. Koszt: 1990 zł + 180 Euro. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.