1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Naszą modlitwą obejmujemy Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego, który wczoraj, w Płockiej Katedrze przyjął sakrę biskupią i rozpoczyna swoją posługę pasterską w naszej diecezji jako Biskup Pomocniczy.
2. W naszych modlitwach pamiętajmy także o Księdzu Biskupie Romanie Marcinkowskim z racji imienin. Jutro będziemy mogli osobiście złożyć życzenia Czcigodnemu Solenizantowi w Opactwie Pobenedyktyńskim od godz. 11.30.
3. Dziś oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotował nasz Zespół Solo Dios Basta.
4. Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– z racji rekolekcji w ten piątek Droga Krzyżowa będzie tylko o godz. 17.15.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.
5. Zapraszamy także na tradycyjne „Wielkopostne 20-tki” z kazaniem tematycznym.
6. Na stoliku z gazetami jest kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym znajduje się Rachunek sumienia dla dorosłych według Dekalogu, intencje Mszy św. i aktualne ogłoszenia parafialne.
7. W tym tygodniu w piątek będziemy obchodzić święto św. Kazimierza Królewicza.
8. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
9. Za tydzień spotkanie będą mieć dzieci przygotowujące się do I Komunii św. W salce zaś będzie czekać Pan od alb by zaraz po spotkaniu wziąć miary. Przypominam o wpłaceniu zaliczki w wysokości 50 zł.
10. 13 marca organizujemy wyjazd na Mękę Pańską do Czerwińska. Wyjazd o godz. 12.45 z parkingu przed kaplicą. Możemy się zapisywać w zakrystii bądź kancelarii podając oprócz imienia i nazwiska także adres oraz nr PESEL do ubezpieczenia. Koszt 40 zł obejmuje przejazd autokarem i bilet wstępu.
11. Wszystkich chętnych uczniów chcących poprawić się z matematyki zapraszamy we wtorek do salki na godz. 16.00. Przez godzinę będzie Pani, która za darmo udzieli pomocy. Jeśli będą chętni to takie spotkania będą odbywały się co tydzień.
12. Rozpoczynamy kolejny rok modlitw za małżonków. Od marca chcemy wprowadzić w trzecie niedziele miesiąca oprócz modlitwy także odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków przeżywających w marcu swoje rocznice o zgłoszenie się w zakrystii. Nie bójmy się stanąć przy ołtarzu by jeszcze raz ponowić swoją przysięgę oraz otrzymać Bożą łaskę na dalsze lata wspólnego przeżywania małżeństwa.
13. Są w sprzedaży baranki, z których dochód wspiera Wielkanocne Dzieło Caritas a także książki: „Wszystko o Wielkanocy” oraz „Wszystko o chrzcie świętym” – wszystko po 5 zł.
14. W ramach programu zdrowotnego w poniedziałek 29 lutego od godz. 12.00 w salce parafialnej będzie spotkanie dotyczące skutecznego leczenia zwyrodnień stawów i kręgosłupa, nadciśnienia oraz cukrzycy. Można będzie skorzystać z bezpłatnych zabiegów oraz porad. Na stoliku z gazetami są zaproszenia.
15. W ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych w Płocku przeżywanych w tym roku pod hasłem: „PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ BOHATEROM”, Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” i Zespół Szkół Technicznych organizują w dniu 1 marca II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 1800 zostanie odprawiona w płockiej „Stanisławówce” Msza św. w intencji żołnierzy niezłomnych. Po Mszy św. grupa biegaczy z pochodniami w ręku wystartuje ze „Stanisławówki” na Podolszyce Południe do ronda Żołnierzy Wyklętych. Bieg bez rywalizacji sportowej. Szczegółowych informacji udziela – Leszek Brzeski, radny Rady Miasta Płocka, tel. 604 976 123