1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzona jest w Kościele od 1964 roku z inicjatywy papieża Pawła VI jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym roku Dzień Modlitw o Powołania odbywa się po raz pięćdziesiąty trzeci pod hasłem „Kościół matką powołań”.
2. Dziś na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających kolejne rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa.
3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały swoje ostatnie spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 16.00. W następną sobotę o godz. 11.00 przyjedzie Pan Marek i przywiezie alby komunijne, które będzie można odebrać w salce katechetycznej.
4. Dziś także o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne „Czuwanie u Krzyża” w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie. Tym razem, w związku z rocznicą Chrztu Polski, będziemy dziękować za dar wiary i Chrztu Świętego oraz modlić się w intencji naszej Ojczyzny, i o wierność przyrzeczeniom chrzcielnym.
5. Z racji III Niedzieli miesiąca ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.
6. Podczas Uroczystości Nawiedzenia był obecny Pan fotograf, który robił zdjęcia oraz film. Komplet 2 płyt /jedna z filmem, druga ze zdjęciami/ to koszt 40 zł. Płyty są do odbioru w zakrystii.
7. Wszystkich, którzy zakupili pamiątki nawiedzenia, zapraszamy na ich poświęcenie dziś po każdej Mszy św.
8. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona pamiątkowa Księga Nawiedzenia. Zachęcamy do zamieszczania w niej wpisów podziękowań i próśb oraz dzielenia się owocami z przeżytego spotkania z Matką Bożą.
9. W duchu wdzięczności za Nawiedzenie chcemy powołać kolejną grupę parafialną. Jej spotkania będą miały charakter modlitewno – formacyjny. Obok różnych form modlitwy, zwłaszcza spontanicznej, częścią spotkań będą także katechezy, dzięki którym będziemy mogli lepiej poznać i zrozumieć Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym i oparte na nim nauczanie Kościoła Katolickiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 20 kwietnia o 18.30. Zapraszamy! Więcej informacji udziela ks. Stanisław.
10. W tym tygodniu w sobotę przypada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski
11. W następną niedzielę, 24 kwietnia, w naszej parafii oraz wszystkich parafiach diecezji płockiej zostanie przeprowadzona akcja „Napełnij Dzban” przez wolontariuszy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Studnia i naszą młodzież. Celem akcji jest przybliżenie idei Miłosierdzia Bożego w kontekście ŚDM i prośba o pomoc w ich organizacji. Młodzież przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek, które zostaną przeznaczone na organizację ŚDM w Diecezji Płockiej. Zachęcamy do włączenia się.
12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy zapoznać się z treścią orędzia papieża Franciszka na przypadający dziś 53. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, intencjami Mszy św. oraz aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi.
13. Rodzice i wolontariusze, którzy w ubiegłą niedzielę zbierali pieniądze na leczenie Franciszka Wojtalewicza, ośmiomiesięcznego chłopca cierpiącego na nowotwór złośliwy oczu, kierują słowa podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli ich dobrym słowem i udzielili finansowej pomocy. Zebrano 1941, 69 zł. Bóg zapłać!