1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana niedzielą radości. Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat. Można go używać jedynie dwa razy w roku liturgicznym – dzisiaj oraz w III Niedzielę Adwentu.
2. To także I niedziela miesiąca. Z tej racji po sumie będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas do nawiedzenia Matki Bożej w kopii Cudownego Obrazu z Jasnej Góry.
3. Kończymy Rekolekcje – szczególny czas Bożej łaski dla nas wszystkich. Czas przygotowania i przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii św., czas przygotowania do dobrego przeżycia Świąt Zmartwychwstania. Serdeczne słowa podziękowania kieruję pod adresem Ojca Rekolekcjonisty – ks. Prob. Jacka Gołębiowskiego, który był naszym przewodnikiem podczas tegorocznych nauk rekolekcyjnych. Życzymy, by dobry Bóg obdarzał Księdza potrzebnymi łaskami w posługiwaniu oraz życiu osobistym. Szczęść Boże! Ofiary na tacę przeznaczamy do dyspozycji Ojca Rekolekcjonisty.
4. Dziś oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotowały dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Zaraz po tej Mszy św. będą mieć swoje spotkanie a później w salce katechetycznej będzie można zamówić albę.
5. Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15; dla dorosłych o 17.30 oraz dla młodzieży pracującej o 19.30.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.
6. Na stoliku z gazetami jest kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy przeczytać o uczynkach miłosiernych względem ciała, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi.
7. W tym tygodniu przypada drugi wtorek miesiąca i z tej racji na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji trzeźwości, natomiast po Mszy św. swoje spotkanie będzie miała Akcja Katolicka.
8. We wtorek 8 marca przypada także Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej racji wszystkim Paniom życzymy, by Matka Boża była zawsze wzorem w życiu, by wypraszała potrzebne łaski, broniła przed złem i otaczała swoim macierzyńskim płaszczem opieki. Szczęść Boże!
9. W następną niedzielę organizujemy wyjazd na Mękę Pańską do Czerwińska. Wyjazd o godz. 12.45 z parkingu przed kaplicą. Jest jeszcze kilka miejsc. Serdecznie zapraszamy.
10. Wszystkich chętnych uczniów chcących poprawić się z matematyki zapraszamy we wtorek do salki na godz. 16.00. Przez godzinę będzie Pani, która za darmo udzieli pomocy.
11. Rozpoczynamy kolejny rok modlitw za małżonków. Od marca chcemy wprowadzić w trzecie niedziele miesiąca oprócz modlitwy także odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków przeżywających w marcu swoje rocznice o zgłoszenie się w zakrystii. Nie bójmy się stanąć przy ołtarzu by jeszcze raz ponowić swoją przysięgę oraz otrzymać Bożą łaskę na dalsze lata wspólnego przeżywania małżeństwa.
12. W ubiegłą sobotę odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci ze scholi i młodzieży z zespołu, podczas których były wykonywane kartki i ozdoby wielkanocne. Po Mszach o godz. 11.00 i 16.00 przy wyjściu z kaplicy będzie można zobaczyć efekty pracy i ewentualnie je nabyć za dobrowolną ofiarę. Uzbierane pieniądze będą dofinansowaniem do wyjazdów wakacyjnych obu grup.
13. W lutym 50 rodzin /w kopertach bądź wpłacając na konto/ ofiarowało 7.250,00 zł. Bóg zapłać!
14. Są w sprzedaży baranki wielkanocne, z których dochód wspiera Wielkanocne Dzieło Caritas a także książki: „Wszystko o Wielkanocy” oraz „Wszystko o chrzcie świętym” – wszystko po 5 zł.
15. Była więźniarka obozu w Działdowie zwraca się z serdeczną prośbą do osób, które podczas II wojny światowej były wywiezione przez hitlerowców do obozu w Działdowie, a także do rodzin tych, którzy zostali bestialsko zamordowani w tym obozie. Jej wielkim pragnieniem jest, aby to miejsce kaźni tysięcy Polaków zostało w godny sposób oznakowane i uporządkowane. Można się skontaktować pod numerem tel. 724-741-997.