1. Dziś IV niedziela zwykła obchodzona jako 63 Światowy Dzień Walki z Trądem. Najstarsza choroba ludzkości jest wciąż groźna – powoduje straszliwe okaleczenia ciała i w porę nie leczona zabija. Świadomość problemu niech wzbudzi w nas pamięć o tych, którzy potrzebują pomocy materialnej i modlitewnego wsparcia.
2. We wtorek 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic, które mają nam przypominać, że Chrystus jest jedyną Światłością świata. Zapalajmy je szczególnie w chwilach trwogi i cierpienia.
Święto Ofiarowania Pańskiego to także Dzień Życia Konsekrowanego, a więc osób, które wybrały drogę szczególnego naśladowania Pana Jezusa poprzez praktykowanie na co dzień rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Wspierajmy więc zakony naszą modlitwą. Ofiary zebrane na tacę w Święto Ofiarowania Pańskiego, przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w Polsce.
Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
Biskup Płocki Piotr Libera zaprasza do wspólnej modlitwy w katedrze płockiej 2 lutego na godz. 10.00 wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji oraz każdego, kto pragnie modlitewnie wyrazić im wdzięczność i wsparcie. Po Mszy Świętej będzie miało miejsce spotkanie w Opactwie Pobenedyktyńskim, na wspólnej agapie, ubogaconej występem międzyzakonnej scholi sióstr z naszej diecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. W czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa, zakonu oraz instytutów świeckich; w piątek wyjazd do chorych do południa, spowiedź od godz. 16.00 i Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 18.00; w sobotę Msza św. o godz. 8.00 w intencji Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej a po niej Różaniec; w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
4. Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w lutym będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 21 lutego, na sumie.
5. W tym tygodniu w piątek będziemy wspominać św. Agatę, dziewicę i męczennicę, a w sobotę św. Pawła Mikę i towarzyszy, męczenników.
6. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o dniu życia konsekrowanego, zapoznać się z intencjami mszalnymi, aktualnymi ogłoszeniami oraz rozkładem kolędy na najbliższy tydzień.
7. Dziś oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotował Legion Maryi.
8. W czasie ferii nie będzie prób scholi. Pierwsza próba po feriach dopiero 20 lutego.
9. W czwartek od godz. 12.00 wszyscy emeryci mogą otrzymać jabłka przy wejściu do Parku Północnego od strony Szkoły Nr 23.