1. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie uroczystości Bożego Ciała; za przygotowane piękne ołtarze, udekorowane posesje czy okna, śpiew… Dziękuję Strażakom z Pocztem Sztandarowym, Asyście procesyjnej, Lektorom, Chórowi, harcerkom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, dzieciom I-Komunijnym, Panu Organiście i Panu Andrzejowi z rodziną… Dziękuję księżom Wikariuszom, s. Ewie i pani Katarzynie za pomoc… Dziękuję Wam wszystkim za Waszą obecność i wspólną modlitwę. Dziękuję Policji oraz Straży Miejskiej za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! Bardzo dziękuję panu Grzegorzowi Wierzbickiemu za rozwiezienie i zwiezienie ołtarzy.
2. W czwartek obchodzimy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja oraz poświęcenie wianków i kwiatów. Zapraszam Asystę Procesyjną, Chór, dziewczynki do sypania kwiatkami, ministrantów, harcerki, scholę, ruchy i stowarzyszenia oraz wszystkich Parafian.
3. We wtorek kończy się miesiąc maj i nabożeństwa majowe. Od środy zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ na godz. 17.30.
4. W trzecią niedzielę czerwca na sumie będziemy modlić się w intencji wszystkich małżonków, którzy w czerwcu obchodzą swoje rocznice małżeńskie. Gorąco zachęcamy Jubilatów, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z tej racji w piątek do południa wyjazd do chorych, spowiedź od godziny 16.00, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę natomiast Msza św. o godz. 8.00 w intencji Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
6. Ks. Jacek zaprasza lektorów parafialnych na spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przypomnieć sobie postać Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami.
8. Trwa ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów „Pola Nadziei”. Wolontariusze prowadzą zbiórki pieniędzy do puszek po niedzielnych Mszach św. Dzisiaj kwestują dla Płockiego Hospicjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej. Zachęcamy do wsparcia akcji na rzecz ciężko chorych i cierpiących.
9. Za tydzień 5 czerwca, już po raz dziewiąty, będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Opatrzności Bożej oraz Maryi – Królowej Polski, za opiekę nad naszym krajem i narodem. Jako Wotum Wdzięczności powstaje Centrum Opatrzności Bożej budowane także z naszych ofiar. Tego dnia będziemy więc zbierać ofiary do puszek na ten właśnie cel.
10. W tym tygodniu we wtorek przypada święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie św. Justyna M., w piątek Uroczystość NSPJ a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
11. Po raz dziewiąty, Akcja Katolicka Diecezji Płockiej zorganizowała Płocki Maraton Biblijny. W naszej parafii czytanie Pisma Świętego było w piątek 27 maja. Bardzo dziękuję wszystkim Czytającym oraz zaangażowanym w przygotowanie oraz prowadzenie tej akcji.
12. Krąg Byłych Więźniów Niemieckiego Obozu Zagłady „SOLDAU” i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Stanisławówce serdecznie zapraszają na pielgrzymkę do sanktuarium błogosławionych Płockich Męczenników w Działdowie w niedzielę 12 czerwca. W programie Suma odpustowa oraz nawiedzenie zbiorowych mogił. Bliższych informacji udziela p. Teresa; tel. 724 741 997.
13. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Roku Akademickim 2016/2017 już po raz siódmy zaprasza do podjęcia studiów teologicznych ze specjalności mariologia. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.