1. Dziś przypada III niedziela po Narodzeniu Chrystusa – Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. To także 2 niedziela miesiąca, a zatem po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
2. Dziś oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotowali Lektorzy.
3. Kandydaci do bierzmowania będą mieć swoje spotkanie za tydzień o godz. 19.00 w ramach „Czuwania u Krzyża”.
4. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w którym możemy przeczytać o Chrzcie Jezusa jako wydarzeniu trzech przełomów, zapoznać się z intencjami mszalnymi, aktualnymi ogłoszeniami i rozkładem kolędy na najbliższy tydzień.
5. W tym tygodniu przypada drugi wtorek miesiąca, a zatem o 7.00 będzie Msza św. w intencji trzeźwości; po Mszy św. o godz. 18.00 swoje spotkanie będzie miała Akcja Katolicka.
6. Za tydzień III niedziela miesiąca – taca przeznaczona na budowę kościoła.
7. W przyszłą niedziele o godz. 18.45 – w ramach „Czuwania u Krzyża” – będzie koncert pt: „Polskie kolędy” w wykonaniu zespołu „The Wellness Sound”, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.
8. Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w styczniu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 17 stycznia, na sumie.
9. Księża Salezjanie z Czerwińska zapraszają na Misterium Męki Pańskiej od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. Ze względów organizacyjnych proszą o jak najszybsze dokonywanie zgłoszeń i rezerwacji miejsc. Szczegóły na plakacie. Wszelkich informacji udziela p. Agnieszka Karwat, tel. 604 099 576, e-mail: c.misterium@gmail.com.