1. Dziś Druga Niedziela Wielkanocna, zwana Białą, obchodzona w Kościele od 2000 roku jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Takie życzenie miał sam Pan Jezus, co objawił siostrze Faustynie Kowalskiej w 1931 roku w Płocku na Starym Rynku. My na każdej Mszy św. przed błogosławieństwem pomodlimy się Koronką oraz ponowimy Akt oddania się Bożemu Miłosierdziu. Ofiary zabrane na tacę przeznaczymy na budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.
2. Kościół w Polsce rozpoczyna dziś 72. Tydzień Miłosierdzia, który będzie przebiegał pod hasłem nawiązującym do ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”.
3. To także pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
4. Trwamy w oczekiwaniu na przybycie do naszej parafii Matki Bożej w kopi Obrazu Jasnogórskiego.
5. Przy Grobie Pańskim będzie wyłożona pamiątkowa Księga Nawiedzenia. Zachęcamy do zamieszczania w niej wpisów podziękowań i próśb oraz dzielenia się owocami z przeżytego spotkania z Matką Bożą.
6. Podczas Uroczystości Nawiedzenia będzie obecny Pan fotograf, który będzie robił zdjęcia oraz film. Komplet 2 płyt /jedna z filmem, druga ze zdjęciami/ to koszt 40 zł. Można się zapisywać w zakrystii.
7. Serdecznie dziękuję Panu Stanisławowi Pietrzakowi za przygotowanie i umieszczenie przy wejściu do kaplicy szklanej tablicy z wizerunkiem Matki Bożej oraz Panu Dariuszowi Jackowiakowi za montaż baneru. Dziękuję grupie, która przygotowała piękny tron dla Ikony Jasnogórskiej, lektorom, którzy przygotowali oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 17.00 oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości.
8. Mamy jeszcze w sprzedaży obrazy Matki Bożej, różańce, modlitewniki, świece apelowe i osłonki, emblematy, plakaty i chorągiewki do dekoracji mieszkań… Zachęcamy do zakupu i udekorowania swoich mieszkań i domów na czas peregrynacji.
9. W poniedziałek 4 kwietnia przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, której istota polega na modlitewnym i uczynkowym wstawiennictwie do Jezusa Chrystusa o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga – Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka. Trwa przez okres 9 miesięcy. Formularze można już pobrać w zakrystii. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi uroczyste podjecie Adopcji i złożenie przyrzeczeń.
10. W tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie Św. Jana Chrzciciela de la Salle, prezbitera.
11. Ks. Jacek zaprasza lektorów parafialnych na spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
12. W najbliższą sobotę, 9 kwietnia, ks. Jacek zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Świątyni Jubileuszowej w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w parafii św. Józefa w Płocku. Można w tej świątyni dostąpić odpustu i łask związanych z Rokiem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Trasa liczy niecałe 6 km. Program jest następujący: wyjście o godz. 9.00 sprzed naszego kościoła, około godz. 11.00 dotarcie na miejsce. W świątyni Jubileuszowej będzie możliwość spowiedzi, przejście przez Bramę Miłosierdzia, o godz. 12.00 Msza święta, po Mszy powrót we własnym zakresie. Zachęcamy gorąco do udziału! Zgłaszamy swoją chęć w zakrystii bądź kancelarii parafialnej, podajemy adres i numer PESEL do ubezpieczenia.
13. W sobotę 9 kwietnia w Szkołach Katolickich w Sikorzu odbędą się „Drzwi Otwarte”. Początek o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy uczniów klasy VI szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. Więcej znajdziemy na plakatach.
14. W następną, III niedzielę wielkanocną, 10 kwietnia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Biblijny pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa /Dz 19,5/”, który przypomina nam, jak ważna dla naszej wiary jest Biblia, jej lektura i rozważanie.
15. 10 kwietnia /niedziela/ po każdej Mszy św. Wolontariusze będą zbierać do puszek ofiary na chorego Franciszka z Gostynina.
16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy przeczytać o historii nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą w Ikonie Jasnogórskiej, zapoznać się z intencjami Mszy św. oraz aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi.