1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, nazwany tak ze względu na najważniejsze dla każdego chrześcijanina wydarzenia. Dziś na sumie w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających w marcu swoje rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa.
2. Zaraz po Mszy o godz. 18.00 będzie kolejne Czuwanie u Krzyża – spotkanie przygotowane przez zespół muzyczny Solo Dios Basta. Gościem spotkania będzie ks. Wojciech Nikodymczuk, wikariusz naszej parafii w latach 2009-2013, posługujący młodzieży Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Więcej informacji można znaleźć na plakatach i Facebooku.
3. Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym w piątek na Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla. Dziękuję Księdzu Jackowi za przygotowanie rozważań, wszystkim niosącym krzyż, ministrantom, panu Jakubowi, panu Andrzejowi, dziękuję Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad naszym bezpiecznym przejściem… Oby to pójście za Jezusem Jego Bolesną Drogą zaowocowało w naszym życiu.
4. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego szczytem będzie Triduum Paschalne: czas od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego włącznie.
5. W Wielki Czwartek, o godz. 10.00, w Bazylice Katedralnej, będzie sprawowana Msza św. olejowa z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich, natomiast u nas o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Pana Jezusa z Apostołami. Wtedy to Zbawiciel ustanowił Sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia /dawniej – „ciemnicy”/ na pamiątkę pojmania Pana Jezusa w Ogrójcu. O godz. 20.30 Domowy Kościół zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii.
6. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa, dlatego obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości pożywienia do trzech posiłków: dwóch skromnych i jednego do syta. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św.! O godz. 18.00 gromadzimy się na Liturgii Męki i Śmierci Pańskiej, która składa się z trzech części: Liturgii Słowa, adoracji Krzyża oraz Komunii św. Od tego nabożeństwa do Wigilii Paschalnej przed Krzyżem przyklękamy!
7. Po Liturgii nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Ochotniczą Straż Pożarną oraz Harcerki zapraszam do podjęcia warty przy Grobie, a wszystkich Parafian do adoracji Pana Jezusa. O godz. 20.00 rozważymy Tajemnice Bolesne Różańca św., o 21.00 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o 22.00 Gorzkie Żale. Czuwanie modlitewne potrwa do godz. 24.00 O północy zakończymy Adorację.
8. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia Nowenny, o godz. 15.00, czyli w Godzinie Miłosierdzia, będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
9. W Wielką Sobotę też nie sprawuje się Mszy św. W tym dniu trwamy na adoracji Pana Jezusa w Grobie. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie odbywało się w naszej kaplicy od godz. 9.00 do 15.00 co pół godziny oraz o 16.00, 17.00 i 18.00. O godz. 19.15 odmówimy Różaniec, a o 20.00 rozpoczniemy Mszę Wigilii Paschalnej. Bardzo proszę o zabranie ze sobą świec! Po Wigilii Adoracja będzie trwać do godz. 24.00.
10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Rezurekcję o godz. 6.00. Następne Msze św. będą o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 20.00. NIE BĘDZIE Mszy św. o 8.00! Na Rezurekcję zapraszamy także Asystę procesyjną, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatkami, chór i wszystkich wiernych. To jest druga najważniejsza Msza w roku. Przypominamy o zmianie czasu!!!
11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę, z tą różnicą, że nie będzie Mszy św. o 20.00.
12. Za czynne uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach Triduum Paschalnego można uzyskać odpust zupełny.
13. Noc konfesjonałów w naszej parafii odbędzie się w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od wieczornych nabożeństw do zakończenia Adoracji.
14. Dziś oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotował Domowy Kościół.
15. Na stoliku z gazetami jest kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy przeczytać o Wielkim Tygodniu, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi.
16. Z racji III Niedzieli miesiąca ofiary na tacę przeznaczamy na budowę kościoła.
17. Bardzo dziękuję panom Tomaszowi Jakubowskiemu, Stanisławowi Pietrzakowi oraz Dariuszowi Jackowiakowi za zamontowanie przed kaplicą zakupionej gabloty zewnętrznej. Bóg zapłać.
18. Są w sprzedaży baranki wielkanocne, z których dochód wspiera Wielkanocne Dzieło Caritas a także książki: „Wszystko o Wielkanocy” oraz „Wszystko o chrzcie świętym” – wszystko po 5 zł.
19. Z okazji zbliżającego się Nawiedzenia Parafii przez Maryję w kopi Cudownego Obrazu z Jasnej Góry mamy w sprzedaży krzyż drewniany, obrazy Matki Bożej, różańce, modlitewniki, świece apelowe i osłonki, emblematy, plakaty i chorągiewki do dekoracji mieszkań… Zachęcamy do zakupu i udekorowania swoich mieszkań i domów na czas peregrynacji.
20. 9 kwietnia /sobota/ Ksiądz Jacek organizuje Parafialną Pieszą Pielgrzymkę do Świątyni Jubileuszowej przy Parafii p.w. Św. Józefa w Płocku. Wyjście będzie o godz. 9.00. Prosimy chętnych do zgłaszania się w zakrystii bądź kancelarii w celu podania swoich danych do ubezpieczenia.
21. W sobotę 9 kwietnia w Niepublicznym Gimnazjum Katolickim, Katolickim Liceum Ogólnokształcącym i Niższym Seminarium Duchownym w Sikorzu odbędą się „Drzwi Otwarte”. Początek o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy uczniów klasy VI szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. Więcej znajdziemy na plakatach.
22. 30 kwietnia będzie III Pielgrzymka Strażaków Diecezji Płockiej w Popowie Kościelnym. Więcej znajdziemy na plakacie.
23. Dyrektor Instytutu Psychologii KUL Jana Pawła II serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii KUL – „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca 2016 roku na terenie uczelni. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej absolwentpsychologii.kul oraz na Facebooku.