1. Serdecznie dziękuję za czynny udział oraz piękne i godne przeżywanie wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Księdzu Diakonowi za obecność, za pomoc i uświetnienie naszej Liturgii. Dziękuję Księżom Wikariuszom za Ich posługę duszpasterską i liturgiczną, Ks. Stanisławowi z grupą wspierającą za przygotowanie Grobu oraz Ołtarza Wystawienia. Dziękuję wszystkim grupom parafialnym za obecność i modlitwę; ministrantom, lektorom, kantorom, chórowi, zespołowi i scholi z Panem Jakubem Jabłońskim; dziękuję wielkoczwartkowym apostołom za to, że byli; Panom Andrzejowi i Mateuszowi Myzia za ofiarną pracę; Druhom OSP na Podolszycach i harcerkom za czuwanie przy Grobie Pańskim i aktywny udział w procesji i całej Asyście procesyjnej.
2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszki na kwiaty do dekoracji naszej świątyni na tę najważniejszą Uroczystość.
3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę.
4. Już w najbliższą niedzielę przybędzie do nas nasza Matka Boża w kopi Obrazu Jasnogórskiego. Uroczystość nawiedzenia poprzedzą trzydniowe rekolekcje bezpośrednio przygotowujące nas do tego wielkiego wydarzenia, które poprowadzi o. Dobromił Godzik, Bernardyn ze Skępego. W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. na godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00 oraz na Apel Jasnogórski na godz. 21.00. Młodzież gimnazjalno – licealna będzie mieć swoje spotkania w piątek przed południem: o godz. 8.00 klasy I gimnazjum, o godz. 10.00 klasy II gimnazjum i o godz. 10.45 klasy III gimnazjum i wszystkie klasy LO. W niedzielę do południa niedzielny porządek Mszy św. Po południu natomiast nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, ponieważ będziemy oczekiwać na przybycie Matki Bożej. O godz. 17.00 po przywitaniu rozpoczniemy Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mirosława. Będzie natomiast Msza św. o godz. 20.00. Plan rekolekcji i nawiedzenia znajduje się w „Wiadomościach parafialnych” oraz w gablotach.
5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary zabrane na tacę przeznaczymy na budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca z naszymi tradycyjnymi nabożeństwami. W piątek odwiedziny chorych w domach a po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. pierwszosobotnia a po niej różaniec, natomiast w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7. W poniedziałek 4 kwietnia przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze można już pobrać w zakrystii.
8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy przeczytać, jakie znaczenie ma dla nas zmartwychwstanie Jezusa; zapoznać się z intencjami Mszy św., aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi, planem rekolekcji przed nawiedzeniem Matki Bożej oraz programem uroczystości nawiedzenia.