Drodzy Parafianie, mili Goście!

Spotkanie z Jezusem w betlejemskiej szopie, w Eucharystii, w sakramencie pokuty czy w modlitwie zawsze pozwala nam lepiej zobaczyć nasze życie i otaczający nas świat. Wówczas, z NADZIEJĄ możemy patrzeć w przyszłość, z MIŁOŚCIĄ odnosić się do innych, z WIARĄ przyjmować to, co nas spotyka.

I właśnie tej WIARY, NADZIEI i MIŁOŚCI na czas świąt Narodzenia Pańskiego i na kolejny rok trwania z Chrystusem życzymy wszystkim Parafianom i Gościom. Szczęść Boże.

Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Na Mszy św. o 12.30 będziemy odnawiać przyrzeczenia małżeńskie i otrzymamy specjalne modlitwy za męża i żonę.

We wtorek Święto św. Młodzianków, Męcz. Zapraszamy dzieci na Mszę świętą w ich intencji na godz.18.00. Po Mszy udzielimy dzieciom indywidualnego błogosławieństwa.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu tylko do piątku 31 grudnia od 15.00 do 18.00. Do adoracji według wcześniej ustalonego porządku powrócimy od 3 stycznia 2022r.

W piątek 31 grudnia o godzinie 18.00 Msza Święta dziękczynno-przebłagalna z miniony rok i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia Msze Święte o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W czasie modlitwy o pokój módlmy się o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty, dążą do siłowych rozwiązań.

1 stycznia to również pierwsza sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający za bluźnierstwa przeciwko Najświętszej Maryi Pannie o 7.15, rozważanie jednej z tajemnic indywidualnie.

Wizytę duszpasterską będziemy przeprowadzać podobnie jak w roku ubiegłym. Rodziny, które chciałyby przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w swoich domach proszę o wypełnienie formularza który znajduje się na stoliku przy wyjściu z kaplicy i dostarczenie go do Parafii do dnia 9 stycznia 2022r. Po zapoznaniu się z liczbą chętnych Rodzin z poszczególnych ulic wskażemy terminy odwiedzin, które będą miały miejsce w styczniu i  lutym; 2) Natomiast rodziny, które z powodu panującej sytuacji epidemiologicznej odczuwają niepokój przed tradycyjną kolędą, a pragną otrzymać błogosławieństwo na rozpoczynający się rok 2022 zaprosimy w styczniu, w wyznaczone dni na Mszę św. w intencji mieszkańców danej ulicy.

W terminie od 4 do 14 sierpnia 2022 roku planowana jest autokarowa pielgrzymka po sanktuariach Europy. Szczegółowy program w zakrystii.

Moi drodzy z pewnością zauważyliście nowe nagłośnienie w naszej kaplicy. Jest ono darem od Pana Prezesa firmy Majster Atlas Kujawy p. Piotra Świec oraz Pana Prezesa Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej p. Lecha Chodkowskiego. Składamy podziękowania za ten kosztowny i bardzo potrzebny dar na XXX – lecie powstania naszej parafii. Bardzo dziękujemy.

Bardzo dziękujemy również ks. Grzegorzowi i pozostałym kapłanom, firmie „Albero Koperski & Kozłowski” i osobom pomagającym przy przygotowaniu żłóbka i dekoracji Bożonarodzeniowych. Widzimy piękne nawiązanie do drewnianej wiejskiej szopy w której znajduje się wiele przedmiotów używanych na wsi. Wszystko wpisuje się w panoramę naszego miasta. Żłóbek przypomina nam ubóstwo betlejemskiej szopy i narodziny Króla Wszechświata przychodzącego na świat, aby nas zbawić. Dziękujemy wszystkim bezinteresownym osobom, które przyczyniły się do powstania tego pięknego żłóbka. Bóg zapłać. Dla dzieci i nie tylko w żłóbku niespodzianka na osiołku. Zapraszamy po Eucharystii do adoracji Pana Jezusa w żłóbku i oddania czci Bogu w maleńkim Dziecięciu.

Informujemy, że ks. biskup Piotr Libera udzielił wiernym dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty w Sylwestra, 31 grudnia.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.

Jak zawsze przy wyjściu Tygodnik „Gość Niedzielny” Zachęcamy do lektury.

Na koniec chciałbym poinformować, że z dniem 31 grudnia br. za porozumieniem stron posługę organisty w naszej parafii kończy Pan Jakub Jabłoński. Mam świadomość, że praca organisty jest wymagająca, a szczególnie w naszej parafii.

W tym miejscu chciałbym Panu Jakubowi bardzo podziękować za posługę organisty przez dziesięć ostatnich lat. Włożył Pan wiele serca w prowadzenie parafialnej scholii i Mszy św. o 11.00 z udziałem dzieci, młodzieżowego zespołu „Solo Dios Basta” i Eucharystii na tzw. „dwudzistkach” w niedzielę. Z tym zespołem nagrał Pan płytę i przygotował wiele koncertów budując jednocześnie tak ważne nie tylko dziś relacje z młodymi ludźmi. Prowadził Pan z sukcesami Parafialny Chór „Tibi Cantamus” zdobywając nie tylko nagrody w przeglądach i festiwalach ale przede wszystkim swoją osobowością zdobywając ich serca. Potrafił Pan współpracować z wieloma osobami i instytucjami przy organizacji wyjazdów z dziećmi i młodzieżą oraz przygotowywaniu dwóch „Chóralnych Festiwali Pieśni Wielkopostnej”. Pana posługa podczas Mszy świętych, nabożeństw i udzielanych sakramentów w naszej parafii była zawsze poprowadzona w bardzo dobry sposób. Dziękuję za Pana pracę, zaangażowanie, entuzjazm i serce. Życzę wielu Panu spełnienia tych pragnień, o których Pan mi wspominał w rozmowach i pamiętam w modlitwie o całej rodzinie. Bóg zapłać i szczęść Boże.