1. Dziś XXXIV niedziela zwykła, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Za odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Modlitwa Pańska, Wierzę…, dowolna modlitwa w intencjach Papieża, Komunia św.).
2. Akcja Katolicka zaprasza na Wigilię osoby starsze, samotne, bezdomne, będące w trudnych sytuacjach życiowych i dzieci tych rodzin, która odbędzie się 18 grudnia 2015 roku w Gimnazjum nr 8. Rozpocznie się ona Mszą Świętą o godz. 16.00. Dziś i za tydzień przedstawiciele Akcji będą zbierać ofiary na zorganizowanie tej Wigilii.
3. W najbliższy piątek 27 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 Domowy Kościół zaprasza na wspólną modlitwę w intencji małżeństw i rodzin.
4. W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac K. i towarzyszy.
5. Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w grudniu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 20 grudnia, na sumie.
6. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o tym, czym jest Królestwo Chrystusa na ziemi, zapoznać się z intencjami mszalnymi i aktualnymi ogłoszeniami.
7. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego jak również oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
8. W Adwencie zapraszamy na tradycyjne Adwentowe Dwudziestki. W tym roku omówimy zobowiązania wynikające z przysięgi małżeńskiej: Miłość – 29 listopada, Wierność – 6 grudnia i Uczciwość małżeńską – 20 grudnia.
9. W zawiązku z tym, że Wielki Post rozpoczyna się już 10 lutego, to wizytę duszpasterską rozpoczniemy 30 listopada od bloku przy ulicy Szarych Szeregów 4. Rozkład kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę. Prosimy o zgłaszanie rodzin zamieszkałych w nowopowstałych blokach, które życzą sobie, żeby ksiądz przyszedł z wizyta duszpasterską i poświęcił ich mieszkania.
10. Zostały poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny. Bardzo proszę, aby zgłaszali się przedstawiciele poszczególnych ulic czy bloków po odbiór opłatków – tak jak bywało to w latach ubiegłych. Ofiary składane przy tej okazji będą w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła. Ofiarodawcom i zbierającym składam serdeczne Bóg zapłać.
11. Gazety: Gość Niedzielny – a w nim m. in.: * wstrząsające świadectwa byłych muzułmanów, którzy przyjęli chrzest; * czy nowy minister zdrowia uleczy polską służbę zdrowia? * kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem… Mały Gość Niedzielny – a w nim m. in.: * płyta CD „Czekamy, śpiewamy” – wyjątkowe piosenki roratnie; * gdzie i kiedy zaczęła się Polska; * o tym, jak Pan Bóg kazał pisać hymn na Światowe Dni Młodzieży… Inne gazety…
12. Mamy kalendarze z Matką Bożą po 3 zł oraz książki: „Wszystko o Bożym Narodzeniu” po 5 zł. Dochód jest przeznaczony na budowę kościoła. Bóg zapłać!