1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. U nas Msze św. według porządku niedzielnego, a o godz. 17.30 Różaniec.
2. Aby pomóc zmarłym możemy w dniach od 1 do 8 listopada uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą /choćby myślną/ za zmarłych. Gorąco do tego zachęcam. Pomóżmy tym, którzy sami już pomóc sobie nie mogą.
3. W poniedziałek 2. listopada, w sposób szczególny polecamy Bożemu Miłosierdziu tych zmarłych, którzy przebywają w czyśćcu, by odpokutować za grzechy, aby Pan Bóg skrócił im tę karę i jak najszybciej przyjął ich do nieba. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Szczególnie zapraszamy na godz. 18.00. Po Mszy św. będzie Różaniec z wypominkami jednorazowymi oraz za zmarłych w tym roku, czyli od 1.11.2014 r. do 31.10.2015 r. Przed ołtarzem będzie znajdował się symboliczny grób, na którym ktoś z rodziny wyczytanego zmarłego będzie mógł postawić zapalony znicz. Jednorazowy odpust zupełny z okazji Dnia Zadusznego można ofiarować tylko za cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy: nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną, odmówić tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”, dodać jakąkolwiek modlitwę w intencji Ojca Świętego; odbyć sakramentalną spowiedź i przyjąć Komunię świętą.
4. W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada przed płockimi cmentarzami Stowarzyszenie „Starówka Płocka” będzie prowadzić kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków znanych płocczan w ramach akcji „Ratujmy Płockie Powązki”.
5. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca i z tej racji po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji:
– w czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania do kapłaństwa i zakonu, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Lektorów;
– w piątek do południa wyjazd do chorych, spowiedź od godziny 16.00, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzi Kościół Domowy w intencji małżeństw i rodzin;
– w sobotę, aby wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, Msza św. i Różaniec o godz. 8.00 a po nim spotkanie KŻR.
7. Za tydzień będziemy gościć w naszej Parafii Księdza Profesora z klerykami z WSD w Płocku w ramach „Niedzieli Powołań”. Będą głosić słowo Boże oraz spotkają się z kandydatami do bierzmowania. Ofiarami na tacę wesprzemy WSD.
8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały swoje spotkanie wyjątkowo w drugą niedzielę, czyli 8 listopada po Mszy św. o godz. 16.00.
9. W następną niedzielę także będą mieć swoje spotkanie kandydaci do bierzmowania po Mszy św. o godz. 9.30.
10.Za tydzień o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki autokarowej do Lichenia.
11.8 listopada będziemy także przeżywać VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pt: „Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii”. Możemy pomóc wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405.
12.W tym tygodniu w środę wspominamy św. Karola Boromeusza.
13.Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe za bliskich zmarłych. Roczne są przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 12.30 – już od następnej niedzieli – a wypominki jednorazowe podczas modlitwy różańcowej w Dniu Zadusznym.
14.Zakończyliśmy Akcję „Podaj mydło!”. Zebraliśmy ok. 100 kg mydła w kostkach, które z piątek zostało wysłane do siedziby Fundacji w Poznaniu, skąd w czwartek polecą do Afryki. Bardzo dziękujemy za okazane serce.
15.Listopad to miesiąc, w którym szczególną pamięcią modlitewną otaczamy naszych bliskich zmarłych. Dlatego chcemy polecić w modlitwie dobremu Bogu tych, którzy po ludzku patrząc, odeszli z tego świata za wcześnie. Dyrektor i Pracownicy Caritas Diecezji Płockiej serdecznie zapraszają na uroczystą Mszę św. do Bazyliki Katedralnej w Płocku w dniu 8 listopada o godz. 16.00 w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas.
16.7 listopada (w sobotę) o godz. 16.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Płocku, przy Al. Jachowicza 4 zostanie odprawiona uroczysta Rodzinna Msza Święta w intencji tych, którzy „odeszli” w Płockim Hospicjum. Mszy przewodniczył będzie ks. prał. dr Mirosław Milewski – Wikariusz Generalny, Kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej; kazanie wygłosi ks. dr Andrzej Rojewski. Muzyczną oprawę Mszy Świętej zapewni chór „Pueri et Puellae Cantores Plocenses”. Ksiądz Kapelan – ks. Tomasz Markowicz – serdecznie zaprasza.
17.Mamy kalendarze z Matką Bożą po 3 zł.