1. Dziś V Niedziela Wielkanocy, w naszej parafii oraz wszystkich parafiach diecezji płockiej jest przeprowadzana akcja „Napełnij Dzban” przez wolontariuszy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Studnia i naszą młodzież. Celem akcji jest przybliżenie idei Miłosierdzia Bożego w kontekście ŚDM i prośba o pomoc w ich organizacji. Młodzież przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek, które zostaną przeznaczone na organizację ŚDM w Diecezji Płockiej. Zachęcamy do włączenia się.
2. Dziś także przypada X Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach pod hasłem „Miłosierni na drogach”. Tylko nasza osobista przemiana i rzetelna troska o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego mogą gwarantować polepszenie bezpieczeństwa na naszych drogach.
3. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Infułata Aleksandra Pasternakiewicza. Próby dla kandydatów odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00.
4. Ks. Stanisław zaprasza na spotkania Grupy modlitewnej, w każdą środę o godz. 18.30, w sali parafialnej. Kilka najbliższych spotkań będzie poświeconych zagadnieniom liturgicznym, m.in. liturgii Mszy Świętej.
5. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktor Kościoła.
6. W następną niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy, o którą zaapelował papież Franciszek.
7. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy po sumie na Adorację Najświętszego Sakramentu.
8. W następną niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, którą tradycyjnie uczcimy uczestnicząc w nabożeństwach majowych o godz. 17.30.
9. W zakrystii można jeszcze nabyć płyty z Uroczystości Nawiedzenia. Komplet 3 płyt /dwie z filmem, jedna ze zdjęciami/ to koszt 40 zł.
10. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona pamiątkowa Księga Nawiedzenia. Zachęcamy do zamieszczania w niej wpisów podziękowań i próśb oraz dzielenia się owocami z przeżytego spotkania z Matką Bożą.
11. Po raz kolejny organizujemy akcje patriotyczne „Polska flaga w każdym domu”, „Ogniska Patriotyzmu” oraz II rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Zachęcamy do wywieszania flag Polski i papieskiej w rocznicę kanonizacji JP II, na święto flagi i rocznicę Konstytucji. Zapraszamy także na Ognisko patriotyczne w dniu 3 maja po Mszy św. o godz. 18.00.
12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy przeczytać o znaczeniu sakramentu bierzmowania i darów Ducha Świętego, zapoznać się z intencjami Mszy św. oraz aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi.