1. Dziś V Niedziela WP, dawniej zwana Pasyjną. Stąd pozostał zwyczaj zasłaniania krzyży i obrazów aż do Wielkiego Piątku. To także 3 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie.
2. Z tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta procesja z palmami na Sumie. Dzieci zapraszamy na plac przed Szkołą Podstawową Nr 23 na 10.30, skąd wyruszy procesja do kaplicy. Zachęcamy, by dzieci same wykonały swoje palmy i z nimi wzięły udział w tej procesji.
3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00 ulicami osiedla. Nie będzie już Drogi Krzyżowej o 19.30! W niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.
4. Zapraszamy na tradycyjną – ostatnią „Wielkopostną 20-tkę” z kazaniem tematycznym.
5. Dziś oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotował Chór Parafialny.
6. Kolejne spotkanie w sprawie alb dla dzieci komunijnych będzie w sobotę 19 marca o godz. 15.00 w salce parafialnej.
7. Na stoliku z gazetami jest kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy przeczytać o uczynkach miłosiernych względem duszy, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi.
8. W tym tygodniu, w sobotę 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
9. Za tydzień na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających w marcu swoje rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa.
10. W następną niedzielę zaraz po Mszy o godz. 18.00 będzie miało miejsce kolejne Czuwanie u Krzyża – spotkanie przygotowane przez zespół muzyczny Solo Dios Basta. Gościem spotkania będzie ks. Wojciech Nikodymczuk, wikariusz naszej parafii w latach 2009-2013, posługujący młodzieży Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Więcej informacji można znaleźć na plakatach i Facebooku.
11. Za tydzień także z racji III Niedzieli miesiąca ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.
12. Zakupiliśmy gablotę zewnętrzną, jako dar młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Bardzo proszę o pomoc w jej zamontowaniu. Pewnie będzie potrzeba trochę zaprawy do zabetonowania słupków. Chętnych panów proszę o kontakt ze mną.
13. Są w sprzedaży baranki wielkanocne, z których dochód wspiera Wielkanocne Dzieło Caritas a także książki: „Wszystko o Wielkanocy” oraz „Wszystko o chrzcie świętym” – wszystko po 5 zł.
14. Z okazji zbliżającego się Nawiedzenia Parafii przez Maryję w kopi Cudownego Obrazu z Jasnej Góry mamy w sprzedaży krzyż drewniany, obrazy Matki Bożej, różańce, modlitewniki, świece apelowe i osłonki, emblematy, plakaty i chorągiewki do dekoracji mieszkań… Zachęcamy do zakupu i udekorowania swoich mieszkań i domów na czas peregrynacji.
15. 9 kwietnia /sobota/ Ksiądz Jacek organizuje Parafialną Pieszą Pielgrzymkę do Świątyni Jubileuszowej przy Parafii p.w. Św. Józefa w Płocku. Wyjście będzie o godz. 9.00. Szczegółowe informacje podamy w późniejszym terminie.