1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po sumie będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. Dziś także po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy, o którą zaapelował papież Franciszek.
3. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, którą tradycyjnie uczcimy uczestnicząc w nabożeństwach majowych o godz. 17.30.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z tej racji w piątek do południa wyjazd do chorych, spowiedź od godziny 16.00, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę natomiast Msza św. o godz. 8.00 w intencji Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
5. Ks. Stanisław zaprasza na spotkania Grupy modlitewnej, w każdą środę o godz. 18.30, w sali parafialnej. Kilka najbliższych spotkań będzie poświęconych zagadnieniom liturgicznym, m.in. liturgii Mszy Świętej.
6. We wtorek z racji uroczystości NMP Królowej Polski zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 i 18.00.
7. Także wtorek przypada kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Ognisko Patriotyczne, by wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Zachęcamy także do wywieszenia flag w naszych domach.
8. Zachęcamy małżonków, którzy w maju będą przeżywać kolejne rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, do zgłaszania się do zakrystii. Na sumie – wyjątkowo 8 maja – będziemy modlić się w ich intencji.
9. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i doktora Kościoła, we wtorek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski, w środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba a w następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
10. Uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii św. w naszej parafii będzie miała miejsce 15 maja o godz. 9.00 i 12.30 oraz 22 maja o godz. 12.30.
11. W sobotę 14 maja przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy więc tego dnia o godz. 20.00 na Czuwanie modlitewne. Podobnie, jak Apostołowie w Wieczerniku, trwając na wspólnej modlitwie, będziemy prosić o dary Ducha Świętego, potrzebne w naszym codziennym życiu.
12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy przeczytać o ustanowieniu Matki Bożej Królową Polski, zapoznać się z intencjami Mszy św. oraz aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi.