1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 40. dnia po Zmartwychwstaniu Jezus wstąpił do Ojca, by posłać nam Pocieszyciela, którego oczekujemy, i tam wstawia się za nami u Boga Ojca oraz przygotowuje nam miejsce.
2. Dziś także przypada dzień patronalny ks. Stanisława. Z tej okazji otaczamy czcigodnego Solenizanta naszą modlitwą oraz życzymy, by św. Stanisław wypraszał potrzebne Księdzu łaski w codziennej posłudze duszpasterskiej i życiu osobistym. Szczęść Boże! Na sumie zaś będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w maju przeżywają kolejne rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa.
3. Trwa miesiąc maj, który w szczególny sposób poświęcony jest czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa Majowe każdego dnia o godzinie 17.30.
4. Przypominamy o spotkaniach Grupy modlitewnej w każdą środę o godz. 18.30, w sali parafialnej.
5. W tym tygodniu przypada drugi wtorek miesiąca, a zatem na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy modlić się o trzeźwość narodu, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
6. W piątek 13 maja przypada 99 rocznica rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie w Portugalii. U nas Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się o godz. 20.00. W związku z trwającym Rokiem Miłosierdzia będziemy prosić Matkę Bożą Fatimską o ducha miłosierdzia dla nas o łaskę skruchy, nawrócenia… Rozważania będą poświęcone Uczynkom miłosierdzia względem duszy.
7. W tym tygodniu w poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Płockiej, w sobotę święto św. Macieja Apostoła a w następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna przed tą uroczystością na nabożeństwach majowych.
8. Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii będzie miała miejsce 15 maja o godz. 9.00 i 12.30 oraz 22 maja o godz. 12.30.
9. Próby dzieci przystępujących do I Komunii św. w przyszłą niedzielę będą od jutra do środy o godz. 15.30 dla dzieci, które swoją uroczystość będą miały o godz. 9.00 oraz o godz. 18.30 dla dzieci, które swoją uroczystość będą miały o godz. 12.30. Spowiedź dzieci będzie w piątek od godz. 16.00.
10. W sobotę 14 maja przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na Czuwanie modlitewne o godz. 20.00. Podobnie, jak Apostołowie w Wieczerniku, trwając na wspólnej modlitwie razem z Maryją, będziemy prosić o dary Ducha Świętego. Czuwanie rozpoczniemy adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie modlitwa różańcowa, a po niej ok. 21.30 Msza Święta. W związku z tym w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 nie będzie „Czuwania u Krzyża”.
11. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca tacę przeznaczamy na budowę kościoła.
12. W marcu 55 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 7.525,00 zł, natomiast w kwietniu 50 rodzin ofiarowało 7.560,00 zł. Bóg zapłać! Otrzymaliśmy także dofinansowanie z Funduszu budowy Kościołów 40 tys. zł.
13. Rusza ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów „Pola Nadziei”. Wolontariusze przeprowadzą zbiórki pieniędzy do puszek po niedzielnych Mszach św. na rzecz płockich hospicjów. O terminach powiadomimy. Zachęcamy do wsparcia akcji na rzecz ciężko chorych i cierpiących.
14. Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi 14 maja (sobota), który rozpocznie się o godzinie 9.30. W programie m. in.: koncert Zespołu Fratres, o godz. 11.00 Msza święta połączona z obrzędem ustanowienia lektorów i animatorów liturgicznych, sztuka Teatru Seminaryjnego, obiad, rozgrywki piłkarskie o Puchar ks. Biskupa Piotra Libery. Przez cały czas trwania Dnia Otwartego można zwiedzać gmach seminaryjny.
15. W następną niedzielę, 15 maja, odbędzie się 11. MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”, którego celem jest pielęgnowanie wartości prorodzinnych i wspólnotowych. Rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. w Bazylice Katedralnej a zakończy piknikiem rodzinnym w ogrodach Seminarium Duchownego.
16. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” zwraca się z prośbą o poparcie obywatelskiego projektu ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka. Na stoliku z gazetami znajdują się formularze do zbierania podpisów. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.
17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy przeczytać, na czym polega i skąd wiemy o tajemnicy Wniebowstąpienia Pana Jezusa, zapoznać się z intencjami Mszy św. oraz aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi.