1. Dziś XIII niedziela zwykła i pierwsza w okresie wakacyjnym. Życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego. Witamy serdecznie wszystkich gości przybyłych do naszej Parafii.
2. Przypominamy, iż podczas wakacji /od 1 lipca/ w dni powszednie nie będzie Msze św. o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
3. Do czwartku włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ na godz. 17.30.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca z naszymi tradycyjnymi nabożeństwami. W piątek przed południem wyjazd do chorych, ale ponieważ będzie tylko dwóch księży to potrwa nieco dłużej; od godz. 17.30 spowiedź. a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. pierwszosobotnia a po niej Różaniec, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy, we wtorek św. Ireneusza BM, a w środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – dzień imienin Biskupa Płockiego Piotra Libery – pamiętajmy w modlitwie.
6. Życzenia Czcigodnemu Solenizantowi będzie można złożyć w czwartek 30 czerwca, w Opactwie Pobenedyktyńskim od godz. 10.30 do 11.30.
7. Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w lipcu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji – z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich – będzie sprawowana w trzecią niedzielę lipca.
8. Od dziś można zapisywać się zarówno na pieszą jak i duchową 35 Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W zakrystii bądź w kancelarii można otrzymać kartę uczestnictwa lub Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego.
9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o misji św. Apostołów Piotra i Pawła, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami.
10. W dniach 8 – 10 lipca nasz Chór parafialny weźmie udział w warsztatach muzycznych połączonych z rekolekcjami. Wszyscy zainteresowani dołączeniem do chóru czy wyjazdem na rekolekcje mogą zgłaszać się do Ks. Jacka bądź Pana Organisty.
11. W dniach 1 – 2 lipca 2016 roku odbędzie się na Jasnej Górze pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec” XV Ogólnopolskie Sympozjum Ewangelizacyjne Nauczycieli i Wychowawców Katolickich oraz 79. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej Diecezji Płockiej. Jest to okazja by złożyć Bogu dziękczynienie i prosić o wstawiennictwo Matkę Bożą w trudnej posłudze pedagogicznej.
12. Już po raz XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej z Bieżunia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości Narodu na pątniczy szlak wyruszy tradycyjnie 6 lipca z Bieżunia, aby 11 dotrzeć do Niepokalanowa. W tym roku naszemu „byciu w drodze” będą towarzyszyły słowa: Jak młodzieniec zachowa ścieżkę swą w czystości? Przestrzegając słów Twoich. Wezwanie bardzo celnie korespondujące z hasłem tegorocznej pracy duszpasterstwa trzeźwości: Młodzi nie dajcie się zniewolić.