1. Dziś na sumie modlimy się w intencji małżonków, którzy w lipcu przeżywają rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.
2. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.
3. Na godz. 19.00 zapraszamy na ostatnie „Czuwanie u Krzyża” w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie.
4. Bardzo dziękuję przedstawicielom choru parafialnego, zespołu młodzieżowego, scholi dziecięcej oraz harcerkom za pomalowanie, posprzątanie i przygotowanie do użytkowania po wakacjach salek katechetycznych.
5. Przypominamy, iż podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
6. W środę 20 lipca o godz. 19.30 na Starym Rynku będzie ceremonia otwarcia ŚDM w Diecezji. W programie m.in. występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” i chóru Studni Jakubowej oraz Wieczór Chwały. Program ŚDM w diecezji, które potrwają do niedzieli 24 lipca, znajdziemy w Gościu Niedzielnym.
7. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w środę bł. Czesława, w piątek święto św. Marii Magdaleny a w sobotę św. Brygidy, Patronki Europy.
8. Można zapisywać się na pieszą lub duchową Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W zakrystii bądź w kancelarii można otrzymać kartę uczestnictwa lub Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego.
9. Przewodnik grupy biało – czerwonej, ks. Marek Wiśniewski, zaprasza na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się 2 sierpnia w kościele parafii p.w. św. Jakuba w Płocku – Imielnicy o godz. 19.00.
10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o uwolnieniu św. Marii Magdaleny – Apostołki Apostołów, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami.
11. Do końca sierpnia trwa „Akcja plecak”. Do kartonu wystawionego pod chórem można przynosić przybory szkolne /kredki, długopisy, bloki rysunkowe i techniczne, piórniki, zeszyty 60 kart. itd./ jako wyposażenie 40 plecaków ofiarowanych przez „Caritas”. W niedziele 31.07 i 7. 08. Akcja Katolicka będzie kwestować na zakup brakujących art. szkolnych.
12. Parafialno – Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” zaprasza na rajd rowerowy /pielgrzymkę/ na Jasną Górę. Szczegóły w gablocie.
13. Wydział Duszpasterski zaprasza do udziału w Pielgrzymce Diecezji Płockiej do Włoch z okazji Narodowej Pielgrzymki Polaków do Rzymu pod hasłem: „Gdzie chrzest, tam nadzieja”, w dniach 18 – 26 października 2016 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w tablicy ogłoszeń.