1. Dziś kończą się ŚDM w Diecezji. Jutro młodzież pojedzie już do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Papież przyleci w środę o godz. 16.00. Oznajmią to bijące dzwony we wszystkich parafiach Polski.
2. Trwa w Kościele XVII Tydzień Św. Krzysztofa. Organizacja MIVA Polska zwraca się z prośbą o włączenie się w akcję Św. Krzysztofa „1 gr za 1 km”. W ten sposób dziękując Panu Bogu za szczęśliwe podróże pomagamy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.
3. Jutro zapraszamy wszystkich kierowców na Mszę św. o godz. 18.00, po której będzie poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone na tacę przy tej okazji przeznaczymy na pomoc misjonarzom.
4. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców, we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, a w piątek św. Marty.
5. Można zapisywać się na pieszą lub duchową Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W zakrystii bądź w kancelarii można otrzymać kartę uczestnictwa lub Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego.
6. Przewodnik grupy biało – czerwonej, ks. Marek Wiśniewski, zaprasza na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się 2 sierpnia w kościele parafii p.w. św. Jakuba w Płocku – Imielnicy o godz. 19.00.
7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o istocie modlitwy chrześcijańskiej, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami.
8. Do końca sierpnia trwa „Akcja plecak”. Do kartonu wystawionego pod chórem można przynosić przybory szkolne /kredki, długopisy, bloki rysunkowe i techniczne, piórniki, zeszyty 60 kart. itd./ jako wyposażenie 40 plecaków ofiarowanych przez „Caritas”. W niedziele 31.07 i 7. 08. Akcja Katolicka będzie kwestować na zakup brakujących art. szkolnych.