1. Dziś kończą się ŚDM. Podczas spotkań Papież wskazywał nam drogi życia, które prowadzą do Jezusa żyjącego w dzisiejszych biednych, odrzuconych, pogardzanych, bezdomnych, uchodźcach… Wsłuchajmy się w głos Ojca Świętego i postarajmy się naszym życiem odpowiedzieć Jezusowi na Jego słowo. Pamiętajmy też o modlitwie w intencji Piotra naszych czasów. Dziś jeszcze o godz. 10.00 Msza św. Posłania kończąca uroczystości w Krakowie. Po południu Papież spotka się z Wolontariuszami i ok. godz. 18.00 rozpocznie się ceremonia pożegnania Ojca Świętego.
2. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień – obchodzony w Kościele jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy do miesięcznego lub całkowitego powstrzymania się od picia alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Sierpień jako miesiąc trzeźwości jest przeżywany od 1984 roku. Wybrano sierpień ze względu na szczególne czczenie i „nagromadzenie” świąt maryjnych w tym czasie. Również w dniu 26 sierpnia 1956 roku w święto Matki Bożej Częstochowskiej, w dzień odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu jedno z przyrzeczeń brzmiało: „Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości”. Stąd też nasza zachęta do podjęcia choćby miesięcznej abstynencji. Na bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga Abstynencji.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek przed południem wyjazd do chorych, ale ponieważ będzie tylko dwóch księży to potrwa nieco dłużej; od godz. 17.30 spowiedź. a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji wszystkich czcicieli Matki Bożej a po niej różaniec. W niedzielę natomiast Adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie.
4. W sobotę, 6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego, ze Wzgórza Tumskiego, po Mszy św. w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, wyruszy na pątniczy szlak 35. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Zachęcamy do zapisów zarówno na pieszą jak i duchową pielgrzymkę. W zakrystii bądź w kancelarii można otrzymać kartę uczestnictwa bądź Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego. Od 6 do 14 sierpnia będziemy spotykać się w naszej kaplicy na wieczornych apelach o godz. 21.00, by w duchowej łączności z pielgrzymami oddawać cześć Matce Bożej.
5. Przewodnik grupy biało – czerwonej, ks. Marek Wiśniewski, zaprasza na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się 2 sierpnia w kościele parafii p.w. św. Jakuba w Płocku – Imielnicy o godz. 19.00.
6. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego BDK, w czwartek św. Jana Vianneya K, a w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o życiu Mateusza Talbota – nawróconego alkoholika, patrona ludzi uzależnionych, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami.
8. Do końca sierpnia trwa „Akcja plecak”. Do kartonu wystawionego pod chórem można przynosić przybory szkolne /kredki, długopisy, bloki rysunkowe i techniczne, piórniki, zeszyty 60 kart. itd./ jako wyposażenie 40 plecaków ofiarowanych przez „Caritas”. Dziś i za tydzień Akcja Katolicka będzie kwestować na zakup brakujących art. szkolnych