1. Dziś ofiary na tacę będą przeznaczone na rzecz naszej Diecezji.
2. Przeżywamy miesiąc sierpień. Zachęcamy do czasowego lub całkowitego powstrzymania się od spożywania alkoholu. Na bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga Abstynencji.
3. Dziś Mszę św. o godz. 20.00 zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
4. Za tydzień na sumie sierpniowi jubilaci odnowią swoją przysięgę małżeńską i będziemy prosić Świętą Rodzinę o błogosławieństwo dla Nich.
5. W tym tygodniu w poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w środę wspomnienie św. Jacka K. – patrona ks. Jacka a w sobotę św. Bernarda OpDK.
6. Jutro Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie w grobie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, lud poświęca kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Wierzy, że za pośrednictwem Matki Bożej otrzymują one moc leczniczą, chronią od chorób i zarazy. Stąd też nazwa jutrzejszej uroczystości – Matki Bożej Zielnej. Poświęcenie ziół będzie na każdej Mszy św. po modlitwie po Komunii.
7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o dogmatach o Matce Bożej w świetle Pisma św., zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami.
8. Do końca sierpnia trwa „Akcja plecak”. Do kartonu wystawionego pod chórem można przynosić przybory szkolne /kredki, długopisy, bloki rysunkowe i techniczne, piórniki, zeszyty 60 kart. itd./ jako wyposażenie 40 plecaków ofiarowanych przez „Caritas”.
9. W sobotę 27 sierpnia wyruszy VIII Piesza Pielgrzymka im. bł. Abpa. Antoniego Juliana Nowowiejskiego z Płocka do Słupna. Szczegóły w gablocie.
10. Ojcowie Bernardyni ze Skępego zapraszają na uroczystości odpustowe w dniach 7 – 8 września. Program znajdziemy w gablocie.
11. W sobotę 24 września 2016 r., z racji na jubileusz 1050 rocznicy chrztu Polski, odbędzie się Narodowa Pielgrzymka Katechetów do Gniezna pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”.