Decyzją Księdza Biskupa ks. Łukasz został mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu. Dziękuję księdzu Łukaszowi za czteroletnią współpracę w Parafii, a wcześniej na pielgrzymce. Niech dobry Bóg błogosławi na nowej placówce a Matka Boża i św. Patron niech zawsze czuwają i wspierają w pracy duszpasterskiej. Szczęść Boże! Dziś na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Łukasz pożegna się z nami sprawując Najświętszą Ofiarę.

W środę rozpocznie pracę w naszej Parafii ks. dr Michał Zadworny. Przychodzi do nas z Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Płocku.

Dziś ofiary na tacę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

Na sumie sierpniowi jubilaci odnowią swoją przysięgę małżeńską i będziemy prosić Świętą Rodzinę o błogosławieństwo dla Nich.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w środę święto św. Bartłomieja Ap., w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej a w sobotę wspomnienie św. Moniki.

Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o Matce Bożej – Królowej nieba i ziemi, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami.

Przypominamy, że do końca sierpnia trwa „Akcja plecak”.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach:

  1. W sobotę 27 sierpnia wyruszy VIII Piesza Pielgrzymka im. bł. Abpa. Antoniego Juliana Nowowiejskiego z Płocka do Słupna. Szczegóły w gablocie.
  2. Ojcowie Bernardyni ze Skępego zapraszają na uroczystości odpustowe w dniach 7 – 8 września. Program znajdziemy w gablocie.
  3. W dniach 06 – 10 września odbędzie się 165 Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego. Rozpocznie się Mszą św. 06 września o godz. 6.30 sprawowaną w Płockiej Farze przez Księdza Biskupa Piotra Liberę. Jest to pielgrzymka całego miasta, a ostatnio także i okolicznych miejscowości, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 165 lat temu. Nie tylko chcemy spełnić przyrzeczenia naszych praojców, ale jednocześnie wypraszać łaski tak potrzebne w naszym codziennym życiu. Informacje organizacyjne i trasa Pielgrzymki znajdują się w gablocie.
  • 11 września w Wieczfni Kościelnej odbędą się Dożynki Diecezji Płockiej a zarazem XIII Dożynki Gminy Wieczfnia Kościelna. Program w gablocie.
  • 17 września będzie 34. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży Przasnysz – Rostkowo. Program w gablocie.
  • W dniach 24 – 25 września będzie XXXII Pielgrzymka Małżeństw na Jasną Górę. Program w gablocie.