Dziś rozpoczyna się VI Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowanie naśladowaniem miłosiernej miłości Boga”. Otoczmy naszą modlitwą wychowawców i wychowanków, aby nauczanie Jezusa uczynili fundamentem swego życia.

W najbliższą środę, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża św. i Odpust w naszej Parafii. Zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową na godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i wygłosi okolicznościową homilię ks. Dariusz Sielczak a nasz Chór Parafialny, który tego dnia będzie obchodził 15-lecie swojego istnienia, uświetni liturgię swoim występem. Natomiast po Mszy św. odpustowej będzie można posłuchać krótkiego koncertu. Gratulujemy pięknego Jubileuszu i życzymy wielu lat działania i śpiewania na chwałę Bożą i dla naszej Parafii. O naszym parafialnym Chórze można będzie także posłuchać w najbliższy poniedziałek w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej, w audycji „Gość Dnia” o 8.30

Z racji uroczystości odpustowych kancelaria w środę będzie nieczynna.

W tym tygodniu przypada drugi wtorek miesiąca. Z tej racji o 7.00 będzie Msza św. w intencji trzeźwości a po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

We wtorek o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o zapisywanie intencji na wspólną modlitwę różańcową na karteczkach i wrzucenie ich do białej szkatułki na bocznym ołtarzu Matki Bożej.

Trwając w duchu ŚDM w Krakowie, zapraszamy na kolejny cykl spotkań „Czuwanie u Krzyża”. Pierwsze spotkanie w piątek, 16 września, o 18.30. Będziemy dziękować za miniony czas odpoczynku, zawierzając Panu Bogu to, co przed nami. Na zakończenie każda z obecnych osób otrzyma, na nowy rok pracy i nauki, indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy młodszych i starszych.

Zespół muzyczny serdecznie zaprasza do sali katechetycznej na spotkanie rekrutacyjne do Teatru Trzeciego w dniu 17 września (sobota) na godz. 19.00.

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w środę święto Podwyższenia Krzyża św., w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej a w piątek św. męczenników Korneliusza i Cypriana.

Wspólnota Sióstr Pasjonistek serdecznie zaprasza na pierwsze czuwanie modlitewne z cyklu: „Wokół głębi Eucharystii”, które odbędzie się w piątek 16 września w kaplicy domu zakonnego przy ul. Sienkiewicza 24 w Płocku. Rozpoczęcie o godz. 00; zakończenie około godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

W sobotę będzie 34. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży Przasnysz – Rostkowo, na którą w sposób szczególny zachęcamy uczniów klas IV i V.

Przypominamy, że spowiedź dzieci z okazji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego będzie 16 września od godz. 16.00 z okazji święta Św. Stanisława Kostki.

17 września 2016 r. Stowarzyszenie „Starówka Płocka” oraz Stowarzyszenie Historyczne im. „11 Grupy Operacyjnej NSZ” organizują uroczystości religijno-patriotyczne związane z odsłonięciem i poświęceniem na cmentarzu Katolickim (Al. Kobylińskiego) Panteonu Żołnierzy Niezłomnych Mazowsza oraz grobu płockiej rodziny Bronarskich. Szczegóły w gablocie.