Dziś 3 niedziela miesiąca a zatem na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających rocznicę zawarcia małżeństwa oraz w intencji rodzin. Tacę zaś przeznaczamy na budowę kościoła. Ofiary do puszki będą przeznaczone na KUL.

Bardzo dziękują za wspólne świętowanie Uroczystości Odpustowej w naszej Parafii oraz 15-lecia naszego Chóru Parafialnego. Dziękuję członkom Chóru z panem Jakubem, naszym Organistą, za piękną oprawę oraz koncert. Księdzu Jackowi zaś za duchową opiekę nad Chórem. Dziękuję ministrantom za posługę przy ołtarzu a ks. Stanisławowi za ich przygotowanie, dziękuję Lektorom, asyście procesyjnej i Wam wszystkim tak licznie zgromadzonym.

Ks. Stanisław serdecznie zaprasza na spotkania Grupy modlitewnej, w każdą środę o godz. 18.30, w sali parafialnej. Kilka najbliższych spotkań będzie poświęconych kolejnym sakramentom.

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Męczenników Koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, w środę święto św. Mateusza Ap. i Ew. a w piątek św. Pio.

Członkowie Akcji Katolickiej informują, że w ramach Akcji Plecak przygotowali i przekazali dzieciom 47 plecaków z wyposażeniem oraz 5 szt. wyposażenia plecaków, ale już bez plecaków, bo zabrakło. Serdeczne słowa podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w tę akcję.

Ojciec święty Franciszek 20 września w Asyżu będzie przewodniczyć Spotkaniu międzyreligijnemu i prosi nas o modlitewne wsparcie. Na Jego prośbę 20 IX będzie Dniem modlitw w intencji pokoju.

Decyzją Biskupa Płockiego, w niedzielę 25 września zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Będzie to również dzień modlitwy za ofiary kataklizmu.

Października będzie IV Diecezjalna Pielgrzymka KŻR i czcicieli MB Różańcowej do sanktuarium w Smardzewie. Serdecznie zachęcam do udziału w pielgrzymce. Zapisy w zakrystii.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do rozwijania osobistych zainteresowań i miłego spędzania czasu na zajęciach, które odbywają się w wybrane piątki od godz. 16.00. Nowy Rok Akademicki rozpocznie się w piątek 30 września Mszą św. w kaplicy WSD o godz. 15.15. Wizytówki są na stoliku z gazetami a informacje szczegółowe w gablocie.