Dziś w naszej Parafii, tak jak i w Bazylice Katedralnej, Pułtuskiej i Czerwińskiej oraz oratoriach i kościołach niekonsekrowanych, przeżywamy XXX Niedzielę zwykłą. W pozostałych kościołach przeżywana jest Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.

2. Dzisiaj kandydaci do bierzmowania będą mieć swoje spotkanie po Mszy św. o godz. 16.00.

3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały swoje spotkanie wyjątkowo w drugą niedzielę, czyli 8 listopada po Mszy św. o godz. 16.00.

4. Rozpoczynamy ostatni tydzień miesiąca modlitwy różańcowej. Odmawiający w październiku chwalebne tajemnice różańca mogą uzyskać odpust zupełny. W naszej Parafii Różaniec jest o godz. 16.00 dla dzieci /od poniedziałku do piątku/ a po Mszy św. o godz. 17.00 dla wszystkich /codziennie/.

5. Dzieci, które uczęszczały na Różaniec, w piątek przynoszą zebrane karteczki różańcowe naklejone na brystol, ułożone w cały obrazek. Będą nagrody…

6. Za tydzień 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę.

7. 7 Płocka Drużyna Harcerek Wijos, po wszystkich Mszach świętych prowadzi sprzedaż zniczy. Dochody z akcji będą przeznaczone na zakup materacy i bieżącą działalność harcerską. Jednocześnie dziewczęta zapraszają na swoje zbiórki, które oprócz atrakcyjnych zabaw są sposobem na uczenie się samodzielności i odpowiedzialności. Najbliższa dzisiaj zaraz po mszy o godz. 11.00.

8.  W tym tygodniu w środę przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.19

9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości Parafialnych, w których możemy zapoznać się z postacią św. Judy Tadeusza Apostoła, z intencjami mszalnymi i aktualnymi ogłoszeniami.

10. Oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotowali Lektorzy.

11. Dziś też niedziela badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes), czyli liczenie wiernych obecnych na niedzielnych Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św.

12. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe za bliskich zmarłych. Roczne są przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 12.30 a wypominki jednorazowe są podczas modlitwy różańcowej w Dniu Zadusznym.

13. Trwa Akcja „Podaj mydło!”, która polega na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy pracujących w Kamerunie i Republice Centralnej Afryki. Pod chórem wystawione jest pudełko, do którego można wrzucać zwykłe MYDŁO W KOSTKACH. Akcja potrwa do 29 października /czwartek/.

14. Listopad to miesiąc, w którym szczególną pamięcią modlitewną otaczamy naszych bliskich zmarłych. Dlatego chcemy polecić w modlitwie dobremu Bogu tych, którzy po ludzku patrząc, odeszli z tego świata za wcześnie. Dyrektor i Pracownicy Caritas Diecezji Płockiej serdecznie zapraszają na uroczystą Mszę św. do Bazyliki Katedralnej w Płocku w dniu 8 listopada o godz. 16.00 w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas.

15. W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada przed płockimi cmentarzami Stowarzyszenie „Starówka Płocka” będzie prowadzić kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków znanych płocczan w ramach akcji „Ratujmy Płockie Powązki”.

16. Gazety: Gość Niedzielny a w nim m. in.: * „Czułem, że szatan nie odpuszcza…” – to o mocy modlitwy różańcowej; * Dlaczego ONZ chce zlikwidować Okno Życia?… Mały Gość Niedzielny – nowy numer z odblaskiem z szyfrem… Inne gazety…

17. Mamy kalendarze z Matką Bożą po 3 zł. Bóg zapłać!

18. Dziś gościmy przedstawicieli znanej nam Fundacji „Filantrop”.