1. Dziś XXXIII niedziela zwykła. Na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w listopadzie przeżywają swoje rocznice małżeńskie. W naszych modlitwach pamiętajmy także o ofiarach wypadków drogowych z okazji przeżywanego dziś Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
2. Dziś o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele kolejne „Czuwanie u Krzyża”, czyli modlitewne spotkanie skierowane głównie do młodzieży, przygotowujące do dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w naszym kraju. Serdecznie zapraszamy.
3. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczymy na cele organizacyjne ŚDM 2016 w Krakowie.
4. Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku dziękuje nam za zaproszenie na Niedzielę Powołań Kapłańskich, za życzliwość oraz za ofiary w wysokości 5.823,00 zł i zapewniają o pamięci modlitewnej zwłaszcza w pierwsze soboty miesiąca.
5. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których znajduje się artykuł o świętym Rafale Kalinowskim, a także intencje mszalne i aktualne ogłoszenia.
6. W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej Z., w środę bł. Karoliny Kózkówny DzM., w czwartek bł. Salomei Z., w piątek św. św. Rafała Kalinowskiego K. a w sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
7. Za tydzień ostatnia 34 Niedziela Roku Liturgicznego i Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata – dzień patronalny Akcji Katolickiej.
8. Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w grudniu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 20 grudnia, na sumie.
9. Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej zaprasza do udziału w VIII Sympozjum Naukowym na temat: „Otwarci na wołanie świata – o solidarności z prześladowanymi, które odbędzie się 21 listopada 2015 r. w Opactwie Pobenedyktyńskim. Program w gablocie.
10. 20 listopada o godz. 17.00, w salce katechetycznej, rozpocznie się cykl spotkań „Czytam i poznaję Biblię”, skierowany do uczniów Gimnazjum oraz klas IV – VI Szkoły Podstawowej. Można się zgłaszać pod adres bibliapodolszyce@gmail.com
11. Mamy kalendarze z Matką Bożą po 3 zł oraz książki: „Wszystko o Bożym Narodzeniu” po 5 zł. Dochód jest przeznaczony na budowę kościoła.
12. Zostały poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny. Bardzo proszę, aby zgłaszali się przedstawiciele poszczególnych ulic czy bloków po odbiór opłatków – tak jak bywało to w latach ubiegłych. Ofiary składane przy tej okazji będą w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła. Ofiarodawcom i zbierającym składam serdeczne Bóg zapłać.