1. Dziś XXXII niedziela zwykła. W Kościele przeżywamy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pt: „Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii”. Syria jest krajem, gdzie po raz pierwszy wyznawcy Jezusa Chrystusa zostali nazwani chrześcijanami. To tereny nawrócenia i misyjnej działalności św. Pawła. Dziś natomiast jest jednym z najkrwawszych miejsc na ziemi. Możemy pomóc naszym braciom wrzucają datek do puszki lub wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405. Pamiętajmy także o prześladowanych w naszych modlitwach. Prosi nas także o to Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Episkopat skierował do nas także List pasterski, który możemy znaleźć na naszej stronie oraz w gablocie.
2. W naszej parafii gościmy Księdza Profesora Sławomira Zalewskiego z klerykami z WSD w Płocku w ramach „Niedzieli Powołań”. Klerycy spotkają się dziś z ministrantami, młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz będą głosić Słowo Boże. Przygotowali także stoisko, przy którym będą promować Seminarium. Pragną rozbudzić wrażliwość na Boży głos w sercu młodych ludzi. Przyjmijmy ich życzliwie w naszej wspólnocie. Zachęcamy do spotkań i rozmów z naszymi Gośćmi. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczymy na wsparcie WSD w Płocku.
3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały dziś swoje spotkanie po Mszy św. o godz. 16.00.
4. Dziś także będą mieć swoje spotkanie kandydaci do bierzmowania po Mszy św. o godz. 9.30.
5. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego P., w środę św. Marcina z Tours B., w czwartek św. Jozafata BM, a w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych polskich męczenników.
6. Legion Maryi zaprasza tradycyjnie na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się jutro o godz. 12.00.
7. W tym tygodniu we wtorek na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy modlić się o trzeźwość Narodu, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Akcję Katolicką.
8. W środę 11 listopada przypada Święto Niepodległości i odpust w Parafii św. Marcina w Słupnie. U nas Msze św. o godz. 8.00, 9.30 – w intencji Ojczyzny i o 18.00. Zaraz po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólne śpiewanie przy Ognisku Patriotyzmu.
9. Za tydzień w niedzielę, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele kolejne „Czuwanie u Krzyża”, czyli modlitewne spotkanie skierowane głównie do młodzieży, przygotowujące do dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w naszym kraju. Serdecznie zapraszamy.
10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których znajduje się artykuł o powołaniu, które Bóg przygotował dla każdego człowieka, a także intencje mszalne i aktualne ogłoszenia.
11. Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w listopadzie będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 15 listopada, na sumie.
12. W październiku 55 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 9. 105,00 zł. Bóg zapłać!
13. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczymy na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
14. Parafialne Centrum ŚDM przy Parafii św. Jana Chrzciciela w Płocku zaprasza na program słowno – muzyczny w wykonaniu zespołu Bemolla w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
15. Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej zaprasza do udziału w VIII Sympozjum Naukowym na temat: „Otwarci na wołanie świata – o solidarności z prześladowanymi, które odbędzie się 21 listopada 2015 r. w Opactwie Pobenedyktyńskim. Program w gablocie.
16. 20 listopada rozpocznie się cykl spotkań „Czytam i poznaję Biblię”, skierowany do uczniów Gimnazjum oraz klas IV – VI Szkoły Podstawowej. Spotkania będą dwa razy w miesiącu o godz. 17.00 w piątki. Na koniec niespodzianka. Można się zgłaszać pod adres bibliapodolszyce@gmail.com