1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończącą okres wielkanocny. Za udział w śpiewie „O stworzycielu, Duchu, przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny. Na Mszach św. o godz. 9.00 i 12.30 przeżywamy Uroczystość Przyjęcia Pierwszej Komunii św. przez dzieci klas III. Dziękuję ks. Łukaszowi i s. Ewie za przygotowanie dzieci do godnego przyjęcia Pana Jezusa do swego serca.
2. Biały tydzień od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W środę i czwartek pielgrzymka do Niepokalanowa. Wyjazd o 7.45 z parkingu przed naszą kaplicą.
3. Wczoraj o godz. 20.00 było w naszej kaplicy modlitewne Czuwanie przed dzisiejszą uroczystością. Dziękuję ks. Stanisławowi wraz z Domowym Kościołem oraz młodzieżą z zespołu muzycznego za przygotowanie i wprowadzenie nas w dzisiejszą Uroczystość.
4. Za tydzień Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy św. o godz. 12.30 trzecia grupa dzieci klas III przystąpi do Pierwszej Komunii św.
5. Próby dzieci przystępujących do I Komunii św. w przyszłą niedzielę będą we wtorek, środę i piątek o godz. 15.30. Spowiedź dzieci będzie w piątek po próbie generalnej.
6. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła a w czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
7. Trwa miesiąc maj, który w szczególny sposób poświęcony jest czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa Majowe każdego dnia o godzinie 17.30.
8. Dzisiejszą tacę przeznaczymy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
9. Dziś o godz. 19.00 nasz chór parafialny bierze udział w IV Miedzyparafialnym Koncercie Pieśni Maryjnej w kościele Św. Jana Pawła II przy parafii MB Fatimskiej w Ciechanowie.
10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o działaniu i owocach Ducha Świętego, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami.
11. Rusza ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów „Pola Nadziei”. W przyszłą niedzielę wolontariusze przeprowadzą zbiórkę pieniędzy do puszek po wszystkich Mszach św. na rzecz hospicjum Caritas. Zachęcamy do wsparcia akcji na rzecz ciężko chorych i cierpiących.
12. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” zwraca się z prośbą o poparcie obywatelskiego projektu ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka. Na stoliku z gazetami znajdują się formularze do zbierania podpisów. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.
13. Po raz dziewiąty, Akcja Katolicka Diecezji Płockiej w dniach 16 maja – 2 czerwca 2016 roku organizuje Płocki Maraton Biblijny. Maraton rozpocznie się w Płockiej Bazylice Katedralnej (16 – 17 maja br.), a od 18 maja – 2 czerwca 2016 roku w parafiach naszej diecezji. W naszej parafii czytanie Pisma Świętego będzie 27 maja.