Dnia 24 marca 2023 roku, ulicami parafii pw. świętego Krzyża w Płocku odbyła się uroczysta droga krzyżowa, która zgromadziła licznych wiernych. Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 19:00 na ulicy Szarych Szeregów 1.
Następnie, różne grupy parafian przejęły krzyż, niosąc go z wiarą i oddaniem przez całą drogę krzyżową. Przez kolejne stacje, rozważania były bardzo ciekawą i poruszającą refleksją na temat cierpienia Jezusa na krzyżu oraz odniesieniu tego do naszego codziennego życia.
Podczas drogi krzyżowej, modliliśmy się także w różnych potrzebach i intencjach. Dało się czuć podczas całego nabożeństwa głębokie poruszenie, szczerą modlitwę i zaangażowanie.
Droga krzyżowa zakończyła się w kaplicy naszej parafii, gdzie została udzielona Komunia święta. Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w tym nabożeństwie i podkreślił, jak ważne jest przeżywanie takich wydarzeń w parafii, jako społeczności wierzących.
Wszyscy uczestnicy nabożeństwa zostali zachęceni do kontynuowania swojej drogi wiary i do dalszego pogłębiania relacji z Bogiem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i wzięli udział w tej wyjątkowej drodze krzyżowej, która była pięknym i wzruszającym doświadczeniem duchowym.