Kochani Bracia i Siostry!

W najbliższą niedzielę, 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców Płocka do włączenia się w VIII Orszak Trzech Króli, który tego dnia przejdzie ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy go o godz. 11.00 na Starym Rynku w Płocku, gdzie na naszych oczach rośnie piękne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, skąd ulicami: Bielską i Jachowicza przejdziemy do kościoła na Stanisławówce, gdzie parafię erygował w 1930 r. bł. Abp Antoni Julian Nowowiejski. Chcemy w ten sposób przypomnieć i uczcić postać naszego błogosławionego Arcybiskupa Męczennika, beatyfikowanego wraz z bp. Leonem Wetmańskim 20 lat temu, w 1999 r., w Warszawie, przez św. Jana Pawła II.

Drodzy Moi! Zapraszam Was wszystkich do licznego udziału w tych pięknych, rodzinnych jasełkach po ulicach Płocka! Liczę na obecność kapłanów miasta Płocka w Orszaku i w koncelebrowanej Mszy św. Proszę o przybycie kleryków, osoby konsekrowane i siostry zakonne. Uśmiech na Waszych twarzach będzie wyrazem radości ze spotkania z naszym jedynym Królem. Nasze świętowanie z kolędami na ustach będzie także okazją do upamiętnienia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r., w myśl tegorocznego hasła: „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”.

Na czas przygotowań do Orszaku jego Organizatorom i Wam wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Wasz Biskup Piotr