Dziś VIII niedziela zwykła. Rozpoczyna ona w Polsce 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy Pana Boga o trzeźwość w naszych rodzinach ale i wynagradzamy Panu Bogu za grzechy pijaństwa. Ten Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, pod hasłem: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Każdy z nas powinien wnieść osobisty wkład poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Wyjątkowym darem jest dar abstynencji. Niech nasza postawa i zaangażowanie przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i Ojczyzny.

Gościmy siostry sercanki, prowadzące w Krakowie bursę dla studiujących w tym mieście dziewcząt. Bursa, by mogła dalej służyć studentkom, musi zostać generalnie wyremontowana. Siostry można wesprzeć ofiarą do puszki, poprzez zakup książek-cegiełek, świec oraz ikon z wizerunkiem bł. Klary Szczęsnej, które siostry będą rozprowadzać dziś po Mszach św.

Dziś dzień imienin J. E. Biskupa Mirosława Milewskiego, jutro przypada 1. rocznica Jego święceń biskupich a we wtorek dzień imienin J. E. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Czcigodnych Solenizantach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. W czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa, zakonu oraz instytutów świeckich; w piątek wyjazd do chorych do południa, spowiedź od godz. 16.00; w sobotę Msza św. o godz. 8.00 w intencji Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej a po niej Różaniec; w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu „W drodze do Fatimy”.

W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. To czas pokuty, umartwienia, czyli rezygnacji z przyjemności oraz nawracania się ku Bogu. Symbolem tego jest posypanie głów popiołem w Środę Popielcową. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje tzw. post ścisły /jakościowy i ilościowy/, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanych posiłków do 3: dwóch skromnych i jeden do syta. Post jakościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia /do śmierci/ a post ilościowy obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 i nie rozpoczęli 60 roku życia.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00. Ta będzie z udziałem zespołu muzycznego
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne „Wielkopostne 20-tki” z kazaniem tematycznym. W tym roku będziemy mówić o objawieniach Matki Bożej w Fatimie.

Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej ks. Rafała Krawczyka posługującego wśród Ormian.

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zachęcamy do udziału w szóstej edycji Akcji „Opatrunek na Ratunek” polegającej na zbiórce materiałów opatrunkowych dla misyjnych szpitali i przychodni. Każdy, kto chce pomóc, może przynieść do kartonu wystawionego w kruchcie kaplicy środki opatrunkowe. Przyda się każdy bandaż, gaza, kompres,  plaster, rękawiczki gumowe, wata, a nawet igły i strzykawki. Akcja potrwa do końca marca.

W tym tygodniu w sobotę będziemy obchodzić Święto św. Kazimierza, królewicza.

Małżonków, którzy w marcu będą obchodzić kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa prosimy o zgłaszanie się w zakrystii czy w kancelarii. Natomiast dla Jubilatów obchodzących w tym roku 25-lecie bądź 50-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa uroczysta Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich byłaby 3 maja – w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tych Jubilatów także prosimy o zgłaszanie się.

Wracamy do Mszy św. w dni powszednie o godz. 17.00.

Siostry Pasjonistki zapraszają do udziału w rekolekcjach na dobry początek Wielkiego Postu, które w dniach 3-5 marca poprowadzą Misjonarze Przymierza Miłosierdzia. Szczegóły w gablocie.

Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” zaprasza na obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych w Płocku oraz na III Płocką Pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu. Szczegóły w gablocie.

Mamy do nabycia książki pt.: „Wszystko, co Polskę stanowi”, zawierające najważniejsze treści naszej historii, wiersze, modlitwy i pieśni… Cena – 5 zł.