I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent – to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego jak również oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowania się na spotkanie z Bogiem na progu wieczności. To także szczególny czas oczekiwania na spotkanie z Jezusem w Jego słowie i w sakramentach św. – zwłaszcza w Komunii św.

Jak zwykle w Adwencie zapraszamy na Roraty na godz.00, tylko w środy /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00. W niedziele natomiast zapraszamy na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 19.00 do 20.00.

W przyszłą sobotę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, będziemy gościć Biskupa Romana Marcinkowskiego na diecezjalnym spotkaniu Legionu Maryi. O godz.30 Ksiądz Biskup odprawi Mszę św., na którą serdecznie zapraszamy.

W tym dniu od godz.00 do 13.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinę Łaski dla świata.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Ambrożego a w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia MNP.

W środę 5. XII., po Mszy św. o godzinie 18.00, odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

W czwartek zapraszam do czuwania z Panem Jezusem od godz. 23.00 do północy z racji I czwartku miesiąca. W I piątek natomiast do południa odwiedzimy chorych, od godz. 16.30 będzie spowiedź a po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa.

Zostały poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny. Od dziś można opłatek nabyć w pomieszczeniu pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji są w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła, a konkretnie teraz na dach nad nawą główną. Serdeczne Bóg zapłać. Bardzo bym jednak prosił, aby zatroszczyć się o starszych sąsiadów, którzy nie mogą przyjść do kościoła, aby im dostarczyć opłatek.

Myślmy już o wygospodarowaniu czasu na Rekolekcje Adwentowe, które w tym roku będą od 14 do 16 grudnia a poprowadzi je ks. Krzysztof Ruciński – Dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno – Wychowawczego „Studnia”. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Rekolekcjoniście.

W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, od godz. 14.30, będzie mierzenie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w celu uszycia alb. od 14.30 uczniowie klasy 3a, od 14.45 – 3b, od 15.00 – 3c, od 15.20 – 3d. Od godz. 15.40 uczniowie Cogito i z innych szkół. Natomiast po Mszy św. o 16.00 będzie spotkanie.

Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. W tym roku swoją pomoc pragną skierować do naszych Rodaków mieszkających w Zdołbunowie na Ukrainie. Dziś i za tydzień, po wszystkich Mszach św., przeprowadzą zbiórkę artykułów spożywczych z długim terminem ważności /typu: ryż, cukier, makaron, konserwy, słodycze…/, które w formie paczki świątecznej dostarczą osobiście do naszych Rodaków. Można też wrzucić ofiarę na ten cel harcerkom do puszki. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Rodaków.

Za tydzień przypada Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie z tej racji ofiarami do puszek wesprzemy Kościół w Europie Wschodniej, Rosji i Azji.