Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok z trzyletniego cyklu zatytułowanego: „Eucharystia daje życie” – co możemy zauważyć na dekoracji ołtarza głównego.

Dziś I Niedziela miesiąca, z tej racji po sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od dziś Msza św. niedzielna o godz. 18.00 będzie połączona z Nieszporami.

Gościmy wśród nas zespół „Anielskie głosy” z Ukrainy, który zaśpiewa nam podczas Mszy świętych a po każdej Mszy św. krótki koncert. Można też będzie nabyć u nich po Mszach ich płytę oraz biżuterię.

Jak zwykle w Adwencie zapraszamy na Roraty na godz.00, tylko w środy /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00. W niedziele natomiast zapraszamy na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 19.00 do 20.00.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. W tym dniu od godz.00 do 13.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinę Łaski.

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego a w sobotę św. Ambrożego.

Za tydzień do puszek będziemy zbierać ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Bardzo dziękuję ks. Jarosławowi, p. Agnieszce oraz panom Andrzejom za wykonanie stojaka do chorągwi procesyjnych, powieszenie krzyża oraz wykonanie dekoracji adwentowej. Bóg zapłać!

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek czuwanie z Panem Jezusem od godz. 23.00 do północy; W piątek do południa odwiedzimy chorych, od godz. 16.30 będzie spowiedź a po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzającą NSNMP za grzechy oraz różaniec i medytacja.

Zostały poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny. Od dziś można opłatek nabyć w pomieszczeniu pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji są w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła, a konkretnie teraz na pozostałe do zbudowania 2 ściany i chór. Serdeczne Bóg zapłać. Bardzo proszę, by zatroszczyć się o starszych sąsiadów, którzy nie mogą przyjść do kościoła, i dostarczyć im opłatek.

Mamy też świece adwentowe Caritas /małe po 6 zł i kule po 12 zł/, z których dochód wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Myślmy już o wygospodarowaniu czasu na Rekolekcje Adwentowe, które w tym roku będą od 13 do 15 grudnia a poprowadzi je ks. kan. Andrzej Milewski – Dyrektor Muzeum Diecezjalnego. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Rekolekcjoniście.

Członkowie Akcji Katolickiej kwestują na zakup produktów spożywczych do paczek dla osób starszych i ubogich.

W czwartek 5 grudnia, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. Jak w roku ubiegłym 1 i 8 grudnia będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem ważności, które później w formie paczki świątecznej dostarcza osobiście do naszych rodaków w Zdołbunowie na Ukrainie.

Fundacja „Cokolwiek Uczyniliście” zachęca do włączenia się w akcję „Świąteczna Paczka Rodakom na Wileńszczyźnie”. Zbierają żywność długoterminową oraz środki czystości do 12 grudnia. Są 2 punkty zbiórki podane na plakacie i ulotkach.

Za tydzień będzie mierzenie dzieci w celu uszycia dla nich alb na uroczystość pierwszej komunii i tak: od godz. 14.00 dzieci z klas III A i B ze SP Nr 23;

Od godz. 14.30 dzieci z klas III C i D ze SP Nr 23;

Od godz. 15.00 dzieci z klas III A i B ze SP Nr 8 oraz III A z Cogito;

Od godz. 15.30 dzieci z klas III C i D ze SP Nr 8 oraz III B z Cogito.

W listopadzie 53 rodziny ofiarowały na budowę naszego kościoła 8 780,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

Wizytę duszpasterską w tym roku rozpoczniemy w środę 4 grudnia. Bardzo proszę o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, na którym znajdzie się krzyż, świece oraz woda święcona i kropidło. Ofiary złożone przy tej okazji na budowę kościoła przeznaczymy na budowę pozostałych ścian, chóru oraz dachu nad prezbiterium.