Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy roku duszpasterski pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jest to także Niedziela Trzeźwości, swoją abstynencję na czas Adwentu będzie można wpisać do Księgi Trzeźwości.

Serdecznie zapraszamy na roraty dla dorosłych codziennie o godzinie 7.00 zaś dzieci w środę i soboty o godzinie 18.00 z lampionami.

Zapraszamy dzieci na próbę scholi w niedzielę o 10:00 w salce, młodzież która chciałaby śpiewać w zespole parafialnym prosimy o kontakt w zakrystii z ks. Dawidem.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano o 7.00 oraz od 17.00. Szczególnie przypominamy o spowiedzi kandydatom do bierzmowania. Odwiedziny u chorych w pierwszy piątek miesiąca z Komunią św. według ustalonego porządku.

W sobotę o godzinie 7.00 Msza Święta wynagradzająca za grzechy bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z wystawieniem NS, adoracją i różańcem.

W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w kościele, a potem w grupach w Zespole Szkół nr 5.

Dziś ministranci będą rozprowadzać sianko pod obrus na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafialnej grupy ministranckiej.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.

W naszym nowym kościele został już wykonany dach nad prezbiterium a w połowie grudnia rozpoczną się prace nad budową ściany wejściowej do nowego kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na konto, tacę i w kopertach oraz przy okazji trzeciej niedzieli miesiąca.

Od pierwszej Niedzieli Adwentu przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego będzie wystawiony skrzynka na pomoc świąteczną dla potrzebujących z naszej parafii, szczególnie rodzin wielodzietnych. Można będzie tam składać produkty spożywcze o przedłużonym terminie ważności.

27 listopada będziemy obchodzić święta NMP od Cudownego Medalika, który jest czczony prawie 200 lat. Dlatego dziś po każdej Mszy św. członkowie Legionu Maryi będą rozdawać cudowne medaliki z krótka jego historią.

Od jutra rozpoczynamy Duszpasterskie Odwiedziny u rodzin czyli Kolędę. Plan Kolędy znajduje się w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii. Od poniedziałku do piątku kolęda rozpoczyna się od16.00, w sobotę od godz. 9.30. Spowiedź na porannej Mszy 15 min. przed Eucharystią.

W minionym tygodniu obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz zespołów, chórów i schól parafialnych. Chórowi „Tibi Cantamus” pod opieką artystyczną Pani Zofii Brzezińskiej i opieką duchowa ks. Łukasza oraz scholi dziecięcej pod opieką artystyczną Pani Lidii Rogalskiej i opieką duchowa ks. Dawida oraz zespołowi muzycznemu pod opieką artystyczną Pani Elizy Brzozowskiej i duchową opieką ks. Dawida życzymy wielu łask i wytrwałości. Niech wasza posługa muzyczna dla wspólnoty pomaga wam wzrastać w wierze a nas prowadzi przez modlitwę śpiewem i muzykę do spotkania z Panem. Bardzo dziękujemy.

W poniedziałek przypada święto Andrzeja Apostoła, który jest patronem naszego pana zakrystianina. Składamy panu Andrzejowi życzenia głębokiej wiary, nadziei i miłości oraz opieki Maryi. Dziękujemy za Pana posługę w naszej wspólnocie, za troskę o liturgię, wystrój kościoła i wierność Chrystusowi. Szczęść Boże.