Dziś święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To także ostatni dzień roku 2017. Na godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski udzielone nam w tym roku oraz przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania.

Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczniemy Nowy, 2018 Rok oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze święte jak w niedzielę, tylko bez 20.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. Z tej racji w czwartek zapraszamy na godz. 23.00 na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie /Godzina Święta/, w piątek przed południem wyjazd do chorych, w sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP a w niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Uroczystością Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem napiszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu C+M+B oraz cyfry Roku Pańskiego. Można to też tłumaczyć jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów czy mieszkań jest jednocześnie świadectwem wiary mieszkańców. Taca z tej uroczystości jest przeznaczona na cele misyjne. Msze św. jak w niedzielę, tylko bez 20.00.

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu.

Za tydzień przypada II niedziela po Narodzeniu Chrystusa – Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

Podczas kolędy kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 15.00! W soboty natomiast będzie nieczynna.

Przypominamy, że w czasie trwania kolędy nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 7.00 lub 18.00.