Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po sumie będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W tym tygodniu przypada 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się w intencji powołań; zapraszam również na godz. 23.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu; w piątek przed południem odwiedzimy chorych, od godz. 16.30 będzie spowiedź pierwszopiątkowa, a po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP.

W tym tygodniu w środę przypada święto św. Kazimierza, Królewicza.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

W czwartek 5. Marca, po Mszy św. o godz. 18.00, będzie spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 będziemy gościć przedstawicieli Płockich Szkół Katolickich. Zainteresowanych Rodziców oraz młodzież zapraszamy szczególnie na te Msze św. Po Mszy św. będzie możliwość spotkania i uzyskania bliższych informacji bezpośrednio od nauczycieli i uczniów.

W sobotę 14 marca w naszej Parafii odbędzie się II Chóralny Festiwal Pieśni Wielkopostnej, w którym wezmą udział zgłoszone chóry parafialne. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału jako słuchacze, a tych, którzy chcieliby pomóc w jak najlepszym przyjęciu gości lub zechcieliby wesprzeć organizację wydarzenia finansowo, proszeni są o zgłoszenie się do Pana Organisty lub ks. Jarosława.

Są do nabycia baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką w cenie 5 zł. W ten sposób wspieramy Wielkanocne Dzieło Caritas. Rusza też Jałmużna Wielkopostna 2020 pod hasłem: „Dar Juniora dla Seniora”, w której dzieci odkładając datki do tekturowych skarbonek wspierają osoby starsze i chore. Skarbonki są u katechetów.