Jutro obchodzimy w naszym mieście 90 rocznicę Objawień Pana Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie. Główne uroczystości odbędą się o godzinie 17.00 w budującym się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Starym Rynku kiedy to zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Jana Romeo Pawłowskiego z Watykanu.

Również w naszej parafii zapraszamy do zbliżenia się do Bożego Miłosierdzia poprzez   modlitwę koronką o godzinie 15.00, różańcem świętym z Maryją Matką Miłosierdzia o godz. 17.30 oraz Mszą Świętą o 18.00, a po niej w ramach spotkań „Familia Misericordiam” adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji wszystkich ojców, aby byli pełni wiary i miłości oraz odpowiedzialności i dawali poczucie bezpieczeństwa w swoich rodzinach. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich którym „ojcowie” leżą głęboko na sercu i zawsze potrzebują naszego wsparcia duchowego, wdzięczności i pomocy. Jutro również weźmy udział w akcji: „Zapalmy Światło Miłosierdzia. Polega ona na tym, aby z okazji 90. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie – zapalić światło w oknach domów i mieszkań, na przykład o Godzinie Miłosierdzia – 15.00 lub w godzinach wieczornych np. o godzinie 19.00.

Nabożeństwa pasyjne sprawować będziemy w następującym porządku:
a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątki:
– dla wszystkich wiernych o 17.30
– dla dzieci o 16:15
b. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się w niedzielę o 17:30.

W najbliższą środę zapraszamy na kolejną katechezę multimedialną dla dorosłych o 18.45 z cyklu „Dekalog z świętym Janem Pawłem II” dotyczącą szóstego przykazania pod tytułem „Nie cudzołóż”.

Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego. Poprowadzi je ks. Robert.

Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz Fundacji Caritas Diecezji Płockiej. Informacje szczegółowe na plakacie przed kaplicą i w zakrystii.

W tym roku 14 września będziemy obchodzić 30 rocznicę powstania naszej parafii. Zwracam się z prośbą do wszystkich parafian o pomoc w przygotowaniu wystawy fotograficznej dokumentującej historię oraz duchowe i duszpasterskie przedsięwzięcia w naszej wspólnocie. Proszę więc o fotografie w wersji tradycyjnej lub elektronicznej przyniesione do zakrystii, które zostaną zeskanowane i oddane właścicielowi zdjęć. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie przygotować piękną prezentację dorobku duchowego i materialnego.

Ofiary składane dziś na tacę są w całości przeznaczone na budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: “Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy Miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia oraz światło łaski, którą już wielekroć otrzymaliśmy i którą Bóg zachowuje dla nas na każdy dzień i na dzień ostateczny.”