Jutro spotkanie wspólnoty wzrostu wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich o godz. 18.45 w plebani.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach od 16 do 19 marca. Poprowadzi je ks. Łukasz Mastalerz salezjanin, proboszcz parafii Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą. Program rekolekcji umieszczony będzie w gablotach parafialnych.

Nabożeństwa pasyjne sprawować będziemy w następującym porządku:
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątki:
– dla wszystkich wiernych o 17.30
– dla dzieci o 16:15
b. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się w niedzielę o 17:30.

W tym tygodniu pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi o godz. 7.00 i od godz. 16.15. Odwiedziny chorych według ustalonego porządku.

14 marca zapraszamy na Męski Różaniec o godz. 17.30 a po nim na Mszę św. i spotkanie w salce parafialnej.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza Święta wynagradzająca za zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

Przed ołtarzem znajduje się krzyż. Zachęcamy do adoracji Jezusa na krzyżu poprzez uklęknięcie lub ucałowanie. Przy krzyżu mamy wystawioną puszkę na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty „Laboratorium wiary” i „Wojska Gedeona” o 19.00 w salach na plebani.

Próba scholii dziecięcej w niedzielę o 9.45. w salce parafialnej. Zapraszamy do scholii dzieci, które chciałyby z radością modlić się śpiewem.

W zakrystii można odbierać prenumeratę miesięcznika Różaniec.

Sprawdzone zeszyty uczniów klas IV są do odebrania przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Jeśli ktoś nie oddał jeszcze zeszytu to proszę to uczynić bezzwłocznie, osoby które odebrały zeszyty w zeszłą niedzielą są proszone o ponowne ich oddanie, ponieważ nie były one jeszcze sprawdzone.

Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30, a w sobotę od 9.00 do 10.00. Codziennie jest już Msza św. o godzinie 17.00.

Mierzenie alb dla dzieci odbędzie się 11 marca (sobota) od godziny 10.00 w salce parafialnej. Od 10:00 zapraszamy dzieci z klas trzecich z SP nr. 8 oraz dzieci z innych szkół. Natomiast na 12:30 trzecie klasy z SP nr. 23 oraz Cogito.

Kandydaci do bierzmowania, którzy nie przystąpili do egzaminu, proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii w celu wyjaśnienia swej nieobecności. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 5 marca o godz. 16.00.

Na prośbę prezydenta miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego i za aprobatą biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego zwracamy się do duszpasterzy diecezji płockiej o przekazywanie zużytych świec i paschałów, które po przetworzeniu mogą posłużyć mieszkańcom Żytomierza na Ukrainie. Jest to partnerskie miasto Płocka.

Świece te dostarczać można do Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia”, ul. Górna 1A w Płocku, do 23 marca br., po uprzednim ustaleniu ich odbioru z ks. dyrektorem Krzysztofem Rucińskim. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w tę inicjatywę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość.